19,5 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Międzynarodowy szczyt World for Ukraine Summit 2022 w G2A Arena w Jasionce już w październiku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pomoc Ukrainie jest niezwykle ważna. Nasi wschodni sąsiedzi, u których panuje obecnie wojna potrzebują szczególnego wsparcia nie tylko ze strony Polski, ale także innych krajów z całego świata. Dlatego też zorganizowano specjalny kongres w Jasionce, który zaplanowany jest na 17-19 października 2022 roku, na Podkarpaciu. Podczas rozmów omawiany będzie dokładnie plan odbudowy Ukrainy po zniszczeniach wojennych, pomoc humanitarną oraz współpracę między wieloma krajami w tym celu. Na zebraniu pojawią się ważni polityczni oraz gospodarczy liderzy nie tylko z Polski, ale też z całego świata.

  Całe międzynarodowe wydarzenie zorganizowane jest pod hasłem: „United to build the future”, a celem rozmów będzie m.in. zintegrowanie wszystkich podjętych inicjatyw odnośnie pomocy Ukrainie. Podczas szczytu główną ideą będzie nawiązanie wielostronnego dialogu między organizacjami pozarządowymi, biznesem i naukowcami oraz samorządowcami.

  Rzeszów, jak widać okazał się być dużym wsparciem dla Ukrainy. Prezydent Ukrainy w swoim przemówieniu podziękował szczególnie Podkarpaciu za przyjęcie uchodźców oraz za zaangażowanie się w pomoc dla jego kraju.  Dlatego też w maju tego roku nadał stolicy Podkarpacia miano „Miasta-Ratownika”.

  World for Ukraine Summit 2022 to trzydniowy kongres, którego celem będzie nawiązanie większej współpracy między organizacjami z całego świata oraz przedstawicielami różnych międzynarodowych instytucji, które chcą pomóc naszym wschodnim sąsiadom. Takie spotkanie na z pewnością przyniesie wiele dobrego. Październikowy szczyt zaowocuje lepszą koordynacją pomocy Ukrainie oraz tym, by wsparcie takie przebiegało możliwe jak najdłużej. Chodzi też o to, by Ukraina uzyskała jak najszybszą pomoc.

  Od początku wojny na Ukrainie, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego G2A Arena stało się miejscem szczególnie ważnym, w którym odbywają się regularne spotkania informacyjne, konferencje i rozmowy w których uczestniczą przedstawiciele organizacji pozarządowych, najważniejsi politycy, urzędnicy lub inne osoby ze świata polityki, wojska czy biznesu, którzy są włączeni w różne akcje na rzecz pomocy Ukrainie. To tutaj również Jasionka mogła gościć prezydenta USA, Joe Bidena.

  World for Ukraine Summit to następne duże przedsięwzięcie, którego celem będzie lepsze zorganizowanie pomocy dla kraju objętego wojną.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -