23,8 C
Rzeszów
piątek, 20 maja, 2022
+

  Uśpiono niedźwiadka, który od ponad tygodnia przebywał w Ośrodku w Przemyślu. Miał zerowe szanse na przeżycie

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Niedźwiadek o imieniu Ada został uśpiony. Zwierzę od 10 dni przebywało w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Stan niedźwiadka był krytyczny. Cierpiał na nieuleczalną chorobę.

  Roczny niedźwiadek cierpiał na zaawansowaną anaplazmozę- groźną chorobę odkleszczową. Do ośrodka w Przemyślu trafił dziesięć dni temu, gdy został znaleziony w Teleśnicy w Bieszczadach. Niedźwiadek miał problemy z utrzymaniem równowagi i zataczał się. Był wycieńczony i osłabiony. Do ośrodka trafił w ciężkim stanie. Uznano, że zwierzę nie poradzi sobie na wolności, więc podęto decyzję o uśpieniu go.

  Dzięki udzielonej pomocy prawdopodobieństwo powodzenia terapii przy tej chorobie wynosiło około 20-30 procent. Zwierzę otrzymało szansę, Niestety tym razem choroba w swoim zaawansowanym stadium okazała się silniejsza

  – wyjaśnia Jakub Kotowicz, lekarz weterynarii z przemyskiego ośrodka.

  Dodał, że decyzja o humanitarnym  ukróceniu cierpienia została podjęta wraz z Dyrekcją Ochrony Środowiska.

  O decyzji uśpienia poinformowali pracownicy Ośrodka we wpisie na Facebooku:

  Gdy trafił do Nas, rozważaliśmy kilka scenariuszy. Wielki happy end, wypuszczenie na wolność i smutne zakończenie. Dziś film, który zaczął się wraz z narodzinami „Ady”, skończył się definitywnie. Były beztroskie harce po wyjściu z gawry na wiosnę, jesienne uczenie się życia razem z Misiową Mamą, poznawanie Świata Bieszczadzkiej Wolności. Wszelkie nasze możliwości skończyły się. Chcieliśmy, byś żył wolno, bez bólu i kalectwa. Puszczamy Cię wolno….P.S. Pomimo ponad tygodniowej Walki, Miś „Ada” został uśpiony. Uszanujcie nasze emocje. Nie jesteśmy w stanie odpowiadać na komentarze…. Nie dziś…

  Przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu proszą o uszanowanie ich emocji. Ograniczyli możliwość komentowania wpisu o śmierci niedźwiadka, by ustrzec się od nieprzychylnych komentarzy i pytań.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -