22,6 C
Rzeszów
piątek, 20 maja, 2022
+

  30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 stycznia w Rzeszowie

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do finału przyłączyła się Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Estrada Rzeszowska oraz Prezydent Rzeszowa. W Rzeszowie zaplanowano szereg koncertów na Rynku. Będą też warsztaty, pokazy i atrakcje w Rzeszowskich Piwnicach. Hasło finału WOŚP to w tym roku „Przejrzyj na oczy” – środki zebrane w ramach akcji będą przeznaczone na zakup urządzeń do diagnozowania i leczenia chorób narządu wzroku.

  Co można m.in. wylicytować na internetowej aukcji WSIiZ dla WOŚP w serwisie Allegro?

  – dwuosobowe zaproszenie na prywatne spotkanie przy kawie z Władzami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – dr hab. inż. Tadeuszem Pomiankiem, Prezydentem WSIiZ, oraz dr. Wergiliuszem Gołąbkiem, Rektorem WSIiZ. Uzupełnieniem spotkania będzie dodatkowa niespodzianka, którą przekażą Władze Uczelni,

  – specjalistyczne warsztaty pn. „Ekologiczna kosmetologia w teorii i praktyce” dla pięciu osób z zakresu recepturowania kosmetyków w laboratoriach znajdujących się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej,

  – dwuosobowe zaproszenie na spotkanie z dr. hab. Aleksandrem Hallem, prof. WSIiZ – historykiem i publicystą, byłym działaczem opozycji demokratycznej i ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

  Wszystkie aukcje WSIiZ pod linkiem: https://wsiz.edu.pl/aktualnosci/wsiiz-wspiera-tegoroczna-edycje-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-2/

  Wystawione spotkania i przedmioty można licytować do 30 stycznia 2022 roku. Cały dochód ze wszystkich aukcji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 2015 roku aktywnie włącza się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach na rzecz WOŚPu Uczelnia przekazała m.in.: prace prof. Wiktora Zina, vouchery na widokowy lot szybowcem, możliwość nagrania trailera wideo w studiu telewizyjnym WSIiZ, spotkanie ze specjalistami z zakresu zakładania firm oraz startupów technologicznych, liczne grafiki i publikacje a także bilet na konferencję Internet Beta.

  W ubiegłym roku najwyższe kwoty na licytacji osiągnęły grafika wykonana przez studenta WSIiZ (1. miejsce w konkursie Deadline), którą sprzedano za 455 zł oraz  pierwsze polskie wydanie dzieła Isaaca Newtona, które osiągnęło cenę 375 zł.

  Prezydent Konrad Fijołek gra z WOŚP

  Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek również gra z WOŚP. Na aukcję podarował bilet dla 4 osób na wspólne  zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic – najnowocześniejszej w Polsce, interaktywnej trasy podziemnej.  Rodzina lub grupa przyjaciół, która wylicytuje zwiedzanie, będzie mogła stworzyć wraz z prezydentem drużynę znawców historii Rzeszowa i w trakcie ponad 2 godzinnego przejścia, przeżyć mnóstwo przygód. Uczestnicy otrzymają też pamiątkowy plakat PAKO oraz 4 zestawy gadżetów.

  Aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje też Unia Metropolii Polskich w skład której wchodzi Rzeszów. Na licytację zostanie wystawiony zestaw skarpetek z symbolami i nazwami wszystkich miast członkowskich.

  30. Finał WOŚP: Atrakcje w Rzeszowie

  Zabawa w stolicy Podkarpacia rozpocznie się już o godzinie 11.45 wspólnym przemarszem wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów WOŚP z ul. 3 Maja do Rynku. Przy Rynku (od strony ul. Mickiewicza) zaparkują między innymi pojazdy opancerzone, samochody rajdowe, angielska taksówka. W Rzeszowskich Piwnicach z kolei na przybyłych będą czekały łaziki przygotowane przez Politechnikę Rzeszowską. Na płycie Rynku natomiast odbędą się między innymi pokazy psów, rysowanie karykatur, pokaz pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych, morsowanie. Będą też patrole konne i koń drewniany do ćwiczeń rekrutów z lancą i szablą. Najmłodszych z pewnością ucieszą dmuchaniec, trampolina i malowanie buziek z animatorami od FlyWall . Rzeszowski Dom Kultury natomiast przygotuje warsztaty artystyczne, między innymi z wykonywania lampionów.

  WOŚP 2022: Koncerty w Rzeszowie

  Sporo będzie działo się też na scenie. Od 13.00 do 15.30 czas umilą artyści z RDK i Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także wokaliści z DK Vocal Studio i zespół OPA CUPA. Dalszy program koncertów jest następujący:

  •             15.45 – BLANT

  •             16.30 – SYMPTONE

  •             17.15 – PERSPECTIVE BAND

  •             18.15 – DOC

  •             19.10 – RSC + rzeszowski hymn WOŚP

  •             20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA (FIRE SHOW)

  •             20.20 – ANIKA DĄBROWSKA

  •             21.25 – LORDOFON

  Rzeszowski hymn WOŚP 2022

  Podczas finału swoją premierę będzie miał też hymn WOŚP 2022 nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. Mowa o utworze „Jest jeszcze ocean”, której autorem i kompozytorem jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., a obecnie zyskała nowe brzmienie. Rzeszowski hymn WOŚP 2022 został nagrany w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach. W projekcie wzięli udział:

  •             Małgorzata Boć – wokal,

  •             Dominika Kindrat – wokal,

  •             Ewa Siembida – Jachym – wokal,

  •             Marcin Iżela – wokal,

  •             Konrad Baum – wokal,

  •             Zbigniew Działa – wokal,

  •             Sebastian Stachurski – wokal, gitary,

  •             Wojciech Kwieciński – bas,

  •             Przemek Nycz – perkusja ,

  •             Władysław Wiater – saksofon,

  •             Marcin Dyś – instrumenty klawiszowe.

  Tegoroczna publiczna zbiórka prowadzona przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie przeznaczona na wsparcie okulistyki, między innymi zakup angiografów do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopów do badania dna oka, tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego, mikroskopów i stołów operacyjnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -