27,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Nowe miejsca postojowe powstaną na os. Mieszka I w Rzeszowie

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy ul. Krzyżanowskiego powstanie nowy parking. Częścią tej inwestycji będzie m.in. także dobudowa brakującego odcinka chodnika. O budowę dodatkowych miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego wystąpili do prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka mieszkańcy osiedla Mieszka I.

  Prezydent zdecydował o wprowadzeniu tego zadania do budżetu. Na początek zostanie wykonana dokumentacja inwestycji. Przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na pierwszą połowę lutego 2022 roku. Wybrana firma na dostarczenie dokumentacji będzie miała osiem miesięcy od dnia podpisania umowy.

  Zgodnie z zapisami przetargu nowy ogólnodostępny parking (dla 18 pojazdów) ma powstać przy al. Krzyżanowskiego, w rejonie skrzyżowania z łącznikiem prowadzącym do ul. Św. Michała Archanioła. Będzie sąsiadował z już istniejącym parkingiem.

  Ponadto inwestycja obejmie także budowę brakującego chodnika przy skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego z łącznikiem z ul. Św. Michała Archanioła wraz z przejściami dla pieszych oraz budowę i przebudowę zjazdów do przyszłych miejsc parkingowych.

  źródło: Materiał prasowy

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -