wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Na początku czerwca odbędzie się piknik nauki i techniki w Rzeszowie – MOC ODKRYWCÓW!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki, znany również jako „MOC ODKRYWCÓW”, to wyjątkowe wydarzenie, które od lat przyciąga zarówno małych, jak i dużych entuzjastów nauki i techniki. W ciągu swojej wieloletniej historii stał się on nie tylko miejscem pogłębiania wiedzy, ale także doskonałą okazją do zabawy i eksperymentowania. Od momentu swojego debiutu w 2010 roku aż po obecną edycję XV, MOC ODKRYWCÓW ewoluował, stając się coraz bardziej rozbudowanym i inspirującym wydarzeniem.

  Ewolucja MOC ODKRYWCÓW

  W latach 2010-2018, od pierwszej do ósmej edycji, Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki gościł w centrum miasta, w okolicach Rzeszowskiego Zamku i Polskiego Radia Rzeszów. Od roku 2018, wraz ze stale rosnącą strukturą i formułą imprezy, oraz dzięki współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, MOC ODKRYWCÓW przeniósł się na tereny tej uczelni.

  Co czeka na uczestników?

  MOC ODKRYWCÓW to nie tylko zwykłe spotkanie, to prawdziwe święto nauki i techniki. W dniu 8 czerwca 2024 roku, od godziny 11:00 do 18:30, na terenach Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się wiele fascynujących atrakcji:

  Miasteczko piknikowe: Od godziny 11:00 do 17:00, wokół głównego budynku Rektoratu Politechniki Rzeszowskiej, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnych prezentacjach i warsztatach.

  Strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii – każda z tych stref przynosi nowe, fascynujące możliwości naukowych odkryć.

  Atrakcje: Od interaktywnych pokazów i warsztatów z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii, po teatr wysokich napięć, symulatory lotu, pokazy transformatorów Tesli i widowiskowe pojedynki wojów.

  MOC ODKRYWCÓW dla wszystkich

  Wydarzenie nie byłoby kompletną bez udziału młodych naukowców i techników. Koła naukowe z różnych uczelni prezentować będą swoje osiągnięcia, a uczniowie szkół podstawowych, liceów i techników zaprezentują swoje eksperymenty z chemii, fizyki oraz projekty z dziedziny robotyki. Ponad 70 stanowisk i 350 osób przygotowuje interaktywne prezentacje, eksperymenty, laboratoria mobilne i wystawy, aby zapewnić uczestnikom niezapomniane doświadczenia.

  Kulturalna i artystyczna strona wydarzenia

  MOC ODKRYWCÓW to nie tylko nauka i technika. Na terenie wydarzenia będzie również wiele możliwości do spotkania z kulturą i sztuką. Warsztaty z malarstwa, rzeźby, metaloplastyki, ceramiki i grafiki, spotkanie z bohaterami filmów animowanych, czy nawet możliwość przymierzenia hełmu rycerza – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników.

  MOC ODKRYWCÓW – zabawa, edukacja, integracja

  MOC ODKRYWCÓW to niezwykłe wydarzenie, które łączy edukację naukowo-techniczną z przyjemnością. To doskonała okazja do integracji środowisk lokalnych i stymulowania ciekawości naukowej zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Niech MOC będzie z Wami!

  MOC ODKRYWCÓW to nie tylko wydarzenie naukowe, to prawdziwe święto wiedzy i odkryć. Zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki i techniki do udziału w tej fascynującej podróży po tajemnicach świata. Niech MOC będzie z Wami!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com