sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Portal NFZ uruchomił nowe opcje, związane z dietą. Możesz prowadzić dzienniczek żywieniowy oraz pomiary postępów w odchudzaniu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim chęć do poprawy nawyków żywieniowych i osiągnięcia lepszego samopoczucia. Na szczęście, portal Diety NFZ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, prezentując nowe funkcjonalności, które ułatwią kontrolę nad codziennymi nawykami żywieniowymi oraz postępami w drodze do zdrowszego życia.

  Portal Diety NFZ zyskał nowe, bardzo przydatne funkcje, które ułatwią prowadzenie zdrowego trybu życia:

  – dzienniczek żywieniowy: Pozwala na rejestrowanie spożytych posiłków oraz wypitych płynów, co umożliwia lepsze zrozumienie wpływu diety na samopoczucie i zdrowie.

  – pomiary postępów: Umożliwiają kontrolę zmian masy ciała oraz obwodu talii i bioder, co jest kluczowe dla monitorowania postępów w zdrowym odżywianiu i utrzymaniu odpowiedniej wagi.

  Korzyści prowadzenia dzienniczka żywieniowego

  Dzienniczek żywieniowy nie tylko ułatwia zgubienie zbędnych kilogramów, ale także pomaga w kontrolowaniu chorób dietozależnych oraz wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Oto pięć powodów, dla których warto prowadzić dzienniczek na stronie Diety NFZ:

  1. Poprawa nawyków żywieniowych: skrupulatne śledzenie spożywanych posiłków pozwala szybko zidentyfikować błędy oraz wprowadzić korzystne zmiany w codziennej diecie.

    3. Przygotowanie do konsultacji z dietetykiem: posiadanie szczegółowych informacji na temat swojej diety ułatwia pracę dietetykowi podczas konsultacji i pozwala na bardziej spersonalizowane zalecenia żywieniowe.

    4. Ocena postępów w leczeniu chorób: dzienniczek może być przydatny w monitorowaniu postępów w leczeniu chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca czy nadwaga.

  5. Szybsze widzenie efektów diety: codzienne rejestrowanie spożytych posiłków pozwala lepiej zrozumieć, jakie czynniki wpływają na naszą wagę i zdrowie, co przyspiesza osiąganie zamierzonych celów.

  Kto może skorzystać z nowych funkcji?

  Dzienniczek Żywieniowy oraz Pomiary Postępów są dostępne dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników portalu Diety NFZ. Rejestracja jest darmowa, a korzystanie z tych funkcji online możliwe jest zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i ich rodzin. Istnieje również możliwość korzystania z dzienniczka w wersji drukowanej dla tych, którzy preferują tradycyjne rozwiązania.

  Jak prowadzić dzienniczek krok po kroku?

  Prowadzenie dzienniczka jest proste i wymaga jedynie regularności. Oto jak korzystać z funkcji dzienniczka na portalu Diety NFZ:

  1. Zaloguj się na stronie www.diety.nfz.gov.pl.

  2. Wybierz odpowiedni plan żywieniowy i przygotuj posiłki zgodnie z instrukcjami.

  3. Rozpocznij prowadzenie dzienniczka, zaznaczając spożyte posiłki oraz ilość wypitej wody.

  4. Regularnie uzupełniaj dzienniczek o nowe dane, aby uzyskać pełną historię swoich nawyków żywieniowych.

  Monitorowanie postępów

  Pomiary postępów pozwalają na śledzenie zmian wagi oraz obwodów talii i bioder. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy:

  1. Zalogować się na stronie www.diety.nfz.gov.pl.

  2. Rozpocząć śledzenie postępów poprzez odpowiednią zakładkę w panelu użytkownika.

  3. Systematycznie wpisywać swoje pomiary ciała, aby monitorować zmiany.

  Nowe funkcje na portalu Diety NFZ są nie tylko przydatne, ale też proste w obsłudze. Dzięki dzienniczkowi żywieniowemu oraz pomiarom postępów łatwiej będzie nam kontrolować naszą dietę i zdrowie, co przekłada się na lepsze samopoczucie i jakość życia. Zachęcamy do korzystania z tych narzędzi i dbania o swoje zdrowie na co dzień!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com