0,9 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Wzmocni się tabor ekologicznego transportu w Rzeszowie. Miasto zakupi kolejne autobusy elektryczne i gazowe

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski ekologiczny tabor autobusowy znów się wzmocni. Miasto kupi kolejne autobusy elektryczne i gazowe. Przetarg na zakup kolejnych autobusów już został ogłoszony. Jest podzielony na części.

  Przetarg jest podzielony na części. Pierwsza z nich obejmuje zakup 10 autobusów 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych gazem CNG oraz, jeśli pozostaną wolne środki w ramach przetargu, zakup dodatkowych sześciu autobusów tego samego typu. Druga część dotyczy zakupu dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych, zasilanych gazem CNG, trzecia natomiast dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych zasilanych energią elektryczną.

  Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu maja dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy z firmą, która zwycięży w postępowaniu przetargowym. Jeśli chodzi o drugą cześć to pojazdy przyjadą do Rzeszowa w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, w przypadku trzeciej części termin to 60 tygodni.

  Zakup pojazdów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Rzeszów dysponuje obecnie 226 autobusami. Średnia ich wieku to 8 lat.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com