21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Mieszkanka Rzeszowa została oszukana i okradziona! W pomoc zaangażował się Wiceminister Sprawiedliwości M. Warchoł

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od seniorów. Apelują, aby nie dawać wiary telefonującym osobom, podającym się za krewnych, wnuczków, policjantów czy funkcjonariuszy innych służb. W tym tygodniu oszukana w ten sposób została 86-letnia mieszkanka Rzeszowa. W pomoc włączył się Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

  Przestępcy oszukali 86-letnią mieszkankę Rzeszowa. Jak podała pokrzywdzona, w środę przed południem, dwukrotnie zadzwoniła do niej nieznana kobieta. Podczas pierwszej rozmowy oferowała seniorce jakąś pomoc, a podczas kolejnego połączenia poinformowała ją, że w okolicy grasuje szajka włamywaczy, którzy włamują się i okradają mieszkania. Nieznana kobieta wypytała pokrzywdzoną z kim mieszka, czy posiada w domu oszczędności. Następnie, po raz kolejny ostrzegła ją przed włamywaczami, mogącymi nawet wykorzystywać gaz wpuszczany do mieszkań. Poleciła również, aby starsza Pani zabezpieczyła swoje oszczędności.

  Następnie do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, mówiąc, że włamywacze są już pod jej blokiem. Polecił nawet wyjść jej na balkon, skąd mogła ich zobaczyć. Oczywiście pod balkonem nikogo nie było, ale mężczyzna zapewniał, że musieli się schować. Podczas rozmowy nakłonił kobietę, aby w celu zabezpieczenia oszczędności włożyła pieniądze do reklamówki i wyrzuciła przez okno.

  Niestety seniorka postąpiła zgodnie ze wskazówkami nieznanego rozmówcy. Kobieta przez kilka minut obserwowała ogródek pod blokiem, gdzie wyrzuciła pieniądze, ale nikogo nie widziała. Gdy po kilku minutach ponownie wyjrzała przez okno, pieniędzy już nie było. Cała sytuacja, według relacji pokrzywdzonej, trwała około 40 minut. Po jakimś czasie kobieta nabrała podejrzeń i skontaktował się z córką. Gdy okazało się, że została oszukana, zawiadomiła policjantów.

  Natychmiastowe działania w celu pomocy starszej, skrzywdzonej kobiecie podjął także Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który zwrócił się do Prokuratora Generalnego –Zbigniewa Ziobro o nadzór nad tą sprawą.

  Ponadto we współpracy z punktami pomocy pokrzywdzonym przestępstwem z Funduszu Sprawiedliwości, Prokuraturą Rzeszowską oraz Sądami w Rzeszowie Minister Warchoł podejmie działania, aby zorganizować szeroko zakrojoną akcję informacyjną w domach kultury i ośrodkach współpracujących z seniorami – jak uniknąć oszustów oraz gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa.

  Musimy pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób zadbać i informować swoich bliskich w podeszłym wieku o tego typu oszustwach. Policjanci przypominają, aby nie wierzyć nieznanym dzwoniącym do nas osobom i nie stosować się do ich próśb i poleceń. Rozmowę z nieznajomym należy przerwać i zadzwonić do bliskich, do kogoś komu ufamy albo pod numer alarmowy 112.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -