22 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Strażacy opanowali sytuację. Nikomu nic się nie stało

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Dzisiaj rano o godzinie 5:47 syrena wezwała strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Świlczy do remizy. Dyżurny SKKM w Rzeszowie wysłał zawiadomienie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Rudna Wielka. Strażacy od razu udali się na miejsce zdarzenia. Około godziny 8:00 sytuacja była już opanowana.

  Na miejsce zdarzenia udał się zastęp GBA w pełnej obsadzie. W trakcie dojazdu, rota ubierała aparaty ODO, aby jak najszybciej być gotowym do wejścia do środka. Pod budynkiem znajdował się również zastęp z JRG 3, który rozwinął linie gaśniczą i wprowadził strażaków do środka. Pożarem objęte było poddasze, na którym panowało bardzo duże zadymienie. Na szczęście wszyscy domownicy opuścili dom i nie potrzebowali pomocy medycznej. Rota z jednostki OSP Świlcza weszła na poddasze i prowadziła działania gaśnicze. Po kilku minutach na miejsce dojechały dodatkowe siły i środki.

  fot. OSP – Świlcza/ strona FB

  Działania strażaków skupiły się głównie na rozbiórce konstrukcji poddasza m.in. wełny. Spalone rzeczy zostały wyniesione na zewnątrz i przelane. Dodatkowo przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzone zostało pomieszczenie przed ewentualnym zarzewiem ognia.

  Około godziny 8:00, KDR przekazał wytyczne właścicielowi domu. Działania zostały zakończone i zastępy wróciły do swoich koszar.

  Siły i środki biorące udział w akcji:

  – JRG 3 Rzeszów

  – OSP Rudna Wielka

  – OSP Świlcza

  – Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcianie k/Rzeszowa

  – patrol Policji – KP II Rzeszów

  – Pogotowie Energetyczne

  fot. OSP – Świlcza/ strona FB
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -