1,1 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Ul. Morgowa w Rzeszowie zostanie przebudowana. Wybrano wykonawcę prac

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie dokonał wyboru wykonawcy, który wykona prace związane z przebudową ulicy Morgowej w Rzeszowie. Ulica będzie szersza, co oznacza koniec z ruchem wahadłowym.

  Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

  Chodzi o około 110-metrowy odcinek jezdni przed skrzyżowaniem z ulicą Cienistą. W tej chwili ulica Morgowa ma tutaj tylko jeden pas ruchu, obowiązuje ruch wahadłowy. Na pozostałym odcinku, aż do al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego są dwa pasy.

  Miastu udało się pozyskać teren potrzebny pod poszerzenie, dlatego lada dzień Miejski Zarząd Dróg zleci tu likwidację przewężenia. Wykonawcą robót wartych 942 tys. zł będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie.

  – Prace mają polegać na poszerzeniu ulicy. Dobudujemy drugi pas ruchu, a także szeroki na dwa metry chodnik. Zadaniem wykonawcy będzie też przebudowa skrzyżowania z ulicą Cienistą oraz przebudowa sieci podziemnych i budowa zjazdów na posesje

  – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

  Przebudowa ulicy ma się zakończyć najpóźniej w połowie przyszłego roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -