10 C
Rzeszów
piątek, 7 października, 2022
+

  Wkrótce największe zawody robotyczne w Polsce. Odbędą się w rzeszowskiej Hali Podpromie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do Rzeszowa powraca ROBO~motion. Tegoroczna, szósta edycja międzynarodowych zawodów robotycznych odbędzie się 28 listopada 2021r na Hali Podpromie w Rzeszowie. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w aż 8 kategoriach czyli 17 konkurencjach.

  Organizatorzy przygotowali areny do zmagań na torach dla LineFollower’ów czy walk Sumo. Sam tor w kategorii LF przetestuje umiejętności programistyczne i konstrukcyjne wielu robotyków. Oprócz standardowych konkurencji organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Każdy konstruktor niezależnie czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką czy jest już doświadczony na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO.

  fot. materiały prasowe

  Tegoroczna edycja powraca z dużym hukiem. W związku z tym organizatorzy pragną zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w specjalnej konkurencji: SmashBots by RoboLAB! Potężne, zdalnie sterowane roboty staną do walki w specjalnie zaprojektowanej zamkniętej arenie gotowej wytrzymać potężne uderzenia. Jest to pierwsza taka konkurencja w Polsce. Zachęcamy wszystkie osoby aby 28 listopada uczestniczyć w wydarzeniu, kibicować zawodnikom w ich zmaganiach i zobaczyć największe zawody robotyczne w Polsce!

  fot. materiały prasowe

  Organizatorzy oczywiście nie zapominają o ograniczeniach związanych z COVID-19 i będą stosować aktualne na dzień zawodów obostrzenia tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla publiczności ale i samych zawodników. 

  Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowska Grupa IT czyli Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych, rzeszowski RoboLAB Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a także Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki. Partnerami wydarzenia są m.in. BorgWarner, Deloitte, MTU Aero Engines, Sędziszów Małopolski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Urząd Marszałkowski oraz Pratt & Whittney. Zawody są objęte Patronem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  fot. materiały prasowe

  Więcej informacji na stronach:

  https://www.facebook.com/rzeszowrobomotion

  https://robomotion.com.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com