1,4 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Podkarpaccy strażacy wyróżnieni podczas uroczystego apelu w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 KM PSP w Rzeszowie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wyróżniono podkarpackich strażaków. Otrzymali oni odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Dziś w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 KM PSP w Rzeszowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego. Była to okazja, aby podziękować strażakom za codzienną, ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

  fot. materiały PUW

  – Dziękuję Wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska.
  Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby

  – mówił nadbryg. Babiec.

  fot. materiały PUW

  Strażakom gratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podkreśliła, że wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ podczas niego zostaną uhonorowani funkcjonariusze z województwa podkarpackiego, którzy wyróżnili się sumienną i wyróżniającą pracą.

  – Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Państwa Polskiego, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość 

  – mówiła wojewoda.

  fot. materiały PUW

  W trakcie apelu 180 funkcjonariuszy PSP otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

  Uroczystość swoją obecnością uświetnili poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz komendanci miejscy i powiatowi.

  fot. materiały PUW
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -