21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Sukces Klaudii Wojtunik w biegach przez płotki podczas Mistrzostw Europy U23 w Tallinnie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas trwających Mistrzostw Europy U23 w Tallinie reprezentująca Polskę Klaudia Wojtunik uzyskała brązowy medal w biegu płotkarskim i zakończyła bieg ze świetnym czasem 12.97. Wojtunik to rzeszowianka, która trenowała w klubie CWKS Resovia Rzeszów pod okiem trenera Janusza Mazura.

  Klaudia Wojtunik wzięła udział w mistrzostwach Europy do lat 23 w Tallinie w biegu na 100 metrów przez płotki. Rzeszowianka wywalczyła brązowy medal, tym samym ustanawiając życiowy rekord 12.97. Warto dodać, że złoto oraz tytuł mistrzyni zdobyła Polka Pia Skrzyszowska z wynikiem 12.77.

  Rzeszowianka trenowała w klubie CWKS Resovia Rzeszów pod okiem trenera Janusza Mazura, a obecnie podjęła współpracę z Henryką Blausz w AZS Łódź. Przed finałem, do którego awansowała jako druga ze swojego półfinału, legitymowała się dopiero szóstym wynikiem w sezonie: 13.17 s przy życiówce 13.08. W związku z tym nie wróżono jej uzyskania medalu i jej sukces okazał się ogromnym zaskoczeniem.

  – To wspaniałe uczucie, że trafiliśmy z formą w ten odpowiedni moment. Trenerko, jestem pani niesamowicie wdzięczna za to, jak się do tego w Łodzi przygotowałyśmy. Nie ma jej tu ze mną, muszę do niej szybko zadzwonić. Już po półfinale cieszyłam się z awansu, w finale niczego nie oczekiwałam. A ten czas? Fantastyczny 

  – mówiła Wojtunik dla TVP Sport.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -