środa, 17 lipca, 2024
+

  Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących na święta

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacka policja apeluje o ostrożność do tych, którzy zdecydują się na świąteczny wyjazd. W tym szczególnym okresie warto zadbać o siebie i innych. Na podkarpackich drogach, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

  Od tygodnia w całym kraju zaostrzone zostały restrykcje. Wprowadzone zakazy i nakazy mają na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa. Rozpoczynają się Święta Wielkanocne, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby były one bezpieczne. Policjanci apelują, aby spotkania nie były pretekstem do zaniechania stosowania zasad bezpieczeństwa.

  Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń, nakazów i zakazów służb sanitarnych. Nie zapominajmy o zasłanianiu ust i nosa, zachowywaniu dystansu, ograniczeniach w transporcie publicznym oraz limitach w sklepach. Lekceważąc te przepisy nie tylko narażamy życie i zdrowie innych, ale także łamiemy prawo. Czas pouczeń i przypominania już minął. Policjanci będą wyciągać konsekwencje wobec osób ignorujących przepisy.

  – czytamy w apelu policji.

  Jeżeli nie musimy wyjeżdżać, zostańmy w domu, w gronie swojej najbliższej rodziny. O bezpieczeństwo tych, którzy z różnych powodów będą musieli wyjechać, jak każdego roku, zadbają podkarpaccy policjanci. Będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.

  Funkcjonariusze będą reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

  • nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych,
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

  Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com