19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Finał akcji “Paczka dla Bohatera” na Podkarpaciu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W województwie podkarpackim po raz kolejny zorganizowano zbiórkę pod nazwą “Paczka dla Bohatera”. Akcja skierowana jest do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę – żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych takich jak AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.

  Akcja poza pomocą kombatantom, ma także na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk niepodległościowych, udział w procesie wychowania dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie oraz osobom jej zasłużonym.

  Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.

  – czytamy w opisie wydarzenia.

  Na Podkarpaciu Paczka obejmuje 7 osób, z czego 4 już otrzymały podarunki.

  Póki co zapewniamy 4 Kombatantom z Rzeszowa darmowe obiady aż do czerwca, te 4 osoby dostały dziś paczki. Pozostali dostaną je w najbliższym tygodniu.


  – tłumaczy Pan Tomasz Friedlander, koordynator inicjatywy w naszym województwie.

  Jak mówi Pan Tomasz panująca pandemia wpłynęła na ilość zebranych produktów, jednak dzięki wsparciu ludzi z Jarosławia, Tarnobrzega oraz Rzeszowa udało się zapewnić najpotrzebniejsze rzeczy.

  źródło: materiały Tomasza Friedlandera

  Akcja “Paczka dla Bohatera” odbyła się w na Podkarpaciu już po raz piąty, wciąż jednak bardzo mało ludzi wie o jej istnieniu.

  Wydaje mi się że ludzie nie do końca wiedzą o akcji, jednak w Rzeszowie działa dla Kombatantów również ekipa z Narodowego Rzeszowa tak więc mają wsparcie z różnych stron. Z tego miejsca chciałbym ich serdecznie pozdrowić.

  – mówi Pan Tomasz.

  Stowarzyszenie “Paczka dla Bohatera” działa przez cały rok, aby na bieżąco nieść pomoc w codziennych potrzebach, oprócz Bożonarodzeniowej i Wielkanocnej Paczki organizowane są również Ferie oraz Wakacje dla Bohatera.

  W chwili obecnej walczymy o środki na “V Wakacje dla Bohatera” czyli wyjazd prawie 100 Kombatantów na wypoczynek nad morze. Dodatkowo staramy się spełniać codzienne potrzeby Bohaterów takie jak chodziki, remonty, wózki oraz wszystko co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania.

  – tłumaczy koordynator akcji.

  Paczkę dla Bohatera można wspierać poprzez dary takie jak artykuły spożywcze i chemiczne, ale także przez pomoc materialną. Wszystkie informacje dostępne są na stronie akcji: https://www.facebook.com/paczkadlabohatera.

  Zapraszam bardzo serdecznie do pomocy Bohaterom, którzy ryzykowali własne życie w walce o naszą wolność. Jesteśmy ostatnim Pokoleniem, które może im za to podziękować.

  – zachęca Pan Tomasz Friedlander.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -