3,6 C
Rzeszów
czwartek, 25 lutego, 2021

Muzeum Okręgowe zaprasza na warsztaty ,,W zakonnej aptece”

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza do udziału w kolejnym ciekawym spotkaniu w ramach cyklu Niedziele w Muzeum. Tym razem uczestnicy przeniosą się do zakonnej...
+

  Zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła konfrontacji pseudokibiców w Kamionce

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę, po godz. 16, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informacje, o grupowaniu się osób w miejscowości Kamionka. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 50 osób, dwie z nich okazały się poszukiwane. Biorąc pod uwagę “wyposażenie”, jakim dysponowali, gdyby nie szybka interwencja policjantów sytuacja mogłaby mieć niebezpieczny finał.

  Funkcjonariusze ustalili również inne miejsce, w którym miała się spotkać kolejna grupa osób. W samochodach, którymi przyjechali mężczyźni, mundurowi ujawnili m.in. ochraniacze na szczęki, taśmy do oklejania dłoni oraz emblematy świadczące o przynależności do środowiska pseudokibiców. Wszystko wskazywało na przygotowania do konfrontacji siłowej. W wyniku sprawdzeń, w jednym z pojazdów ujawniono także wagę elektroniczną, petardy hukowe oraz pistolet typu wiatrówka. Przedmioty zostały zabezpieczone.

  Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, wspartych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Oddziału Prewencji w Rzeszowie, a także mundurowych z Komend Powiatowych Policji w Dębicy, Kolbuszowej oraz Mielcu, zapobiegła konfrontacji.

  Podczas wykonywanych czynności okazało się, że i w tej grupie znajduje się osoba poszukiwana. 30-letniego mieszkańca Jasła poszukiwała prokuratura w Częstochowie, w celu wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

  Wśród wylegitymowanych osób byli m.in. mieszkańcy Mielca, Dębicy, Nowego Sącza i Jasła. Skontrolowanych zostało także 13 pojazdów i przeszukano posesję jednego z uczestników, na której ujawniono środki odurzające.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -