czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił konkurs

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ubiegłym tygodniu Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił konkurs Samorząd Pro Familia 2021. Służy on docenianiu prorodzinnych działań prowadzonych przez władze lokalne i inspirowaniu do podejmowania oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny.

  Samorząd gminy zainteresowany wzięciem udziału w konkursie musi wysłać zgłoszenie do 31 marca 2021 roku na adres pro_familia@mrips.gov.pl lub poprzez stronę internetową https://www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021. Tam również znajduje się regulamin oraz dokumenty konkursowe: formularz do opisu długofalowej strategii działań podejmowanych przez samorząd w ramach polityki prorodzinnej, formularz zgłoszeniowy oraz ankieta, w której samorządy odpowiadają na pytania dotyczące m.in. nakładów budżetowych na politykę rodzinną, korzystania z rządowych programów skierowanych do rodzin, czy przyznawanych we własnym zakresie uprawnień i stypendiów. Pierwszy etap polega na ocenie wypełnionej ankiety.

  źródło: www.gov.pl

  Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W drugim etapie będą dodatkowo analizowane osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej. Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu rekomenduje po 3 samorządy w każdej kategorii. Lista samorządów rekomendowanych do finałowego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 7 maja 2021 r.

  W trzecim etapie Minister Rodziny i Polityki Społecznej – w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej – wybierze po 1 samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł Samorząd Pro Familia 2021. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom nastąpi około 15 maja 2021 r., który jest Międzynarodowym Dniem Rodziny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com