1,1 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Budowa Podkarpackiego Centrum Nauki trwa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nadal trwa budowa Podkarpackiego Centrum Nauki, które ma powstać w Jasionce. Powstają już fragmenty 1 piętra a położona na parterze część strefy ekspozycyjnej nabiera ostatecznego kształtu. Budowa idzie pełna parą, a niebawem rozpocznie się też produkcja eksponatów.

  Obecnie ukończona jest już kondygnacja podziemna, a parter wybudowano w mniej więcej 50%. Oczywiście wszystko znajduje się w stanie surowym. Planujemy, że za dwa lata Podkarpackie Centrum Nauki, właśnie w okresie przedświątecznym, będzie działać. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, dlatego ten termin nie jest zagrożony

  – mówił w grudniu Tomasz Michalski – Zastępca Dyrektora WDK ds. PCN. dla portalu mójrzeszów.

  fot. strona Podkarpackiego Centrum Nauki na Facebooku

  W Podkarpackim Centrum Nauki będzie można zobaczyć ekspozycję dotyczącą lotnictwa, przyrody oraz człowieka, jego postrzegania świata i zmysłów. Dla dzieci w wieku 3-6 lat planowana jest specjalna wystawa, składająca się z eksponatów przypominających zabawki edukacyjne.

  Podkarpackie Centrum Nauki ma na celu popularyzację nauki oraz nieformalnej edukacji. Zwiedzający będą mogli uczyć się poprzez doświadczenia praktyczne i eksperymentowanie. W centrum będą udostępniane eksponaty, z którymi trzeba wejść w interakcję. Będą mogli je odwiedzać również grupy zorganizowane ze szkół.

  fot. strona Podkarpackiego Centrum Nauki na Facebooku
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -