1,3 C
Rzeszów
wtorek, 2 marca, 2021

Amelia Borkowska z Rzeszowa zakwalifikowana do dalszego etapu The Voice Kids

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury oczarowała swoim występem jurorów i zakwalifikowała się do dalszego etapu telewizyjnego programu The Voice Kids. Swoją dalszą przygodę...
+

  Modernizacja przejazdu kolejowo-drogowego w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej został zmodernizowany w ramach przebudowy stacji Rzeszów Główny. Nowe urządzenia zabezpieczenia zapewniają bezpieczny ruch pociągów i samochodów na skrzyżowaniu przez całą dobę.

  Przed modernizacją przejazd czynny był tylko w godzinach 6.00 do 22.00. Od czwartku 21 stycznia ruch drogowy odbywa się całodobowo. Na skrzyżowaniu są nowe sygnalizatory i rogatki. Obsługa urządzeń prowadzona jest z Lokalnego Centrum Sterowania w Rzeszowie.

  Na przejeździe wymieniono nawierzchnię jezdni. Gumowe płyty zapewniają lepszą odporność na uszkodzenia, które powodują ciężkie samochody. Piesi bezpiecznie mogą korzystać z chodnika o szerokości 2 m.  

  Skrzyżowanie zmodernizowano z projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny”. Wartość przedsięwzięcia, które objęło stację, budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni oraz przebudowę wiaduktów i mostów to 205 mln zł netto. Inwestycja współfinansowana ze środków  Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -