wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Licytacje na rzecz chorej Basi

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Barbara Sut jest mamą 17-letniej Zosi i 13-letniego Alka, który choruję na autyzm. Przez lata była przewodniczącą Rady Rodziców w szkole dzieci, zawsze aktywnie działała społecznie i chętnie pomagała innym. Teraz to ona potrzebuję pomocy.

  Pod koniec 2012 roku Barbara wyczuła zgrubienie w prawej piersi. Okazało się, że jest to rak piersi CS IV HER2 +++, szczególnie agresywna postać. Charakteryzuje go gwałtowny rozwój i wzrost guza, krótkie okresy remisji choroby, zajęcie węzłów chłonnych. Komórki nowotworu szybko się mnożą i są odporne na obumieranie. Leczenie okazało się bardzo trudne, jednak udało się na tyle zmniejszyć guza, że można było wykonać zabieg mastektomii. Następnie radioterapię i leczenie hormonalne. 

  Na początku 2015 roku zdiagnozowano ten sam rodzaj raka w lewej piersi. Po biopsji gruboigłowej rozrósł się na całą pierś, więc o zabiegu nie było już mowy. Pani Basia przeszła leczenie lekami, które były dostępne, czyli: Herceptyna (Trastuzumab), Lapatynib, ostatnio Kadcyla (na wniosek do Ministerstwa Zdrowia, w celu ratowania życia).

  Niestety nawrót raka następuje bardzo szybko. W tej chwili nowotwór zajął całą klatkę piersiową na skórze, co sprawia ogromny ból. Jedyna szansa dla chorej na leczenie w Polsce to Pertuzumab (Perjeta), który jest bardzo drogim lekiem. Pierwsza dawka kosztuje ok. 20 tys. zł, następne ok. 10 tys., a ich ilość nie jest określona.

  Aby pomóc w zakupie leku znajomi utworzyli na Facebooku grupę z licytacjami do której można dołączać i wspomóc zbiórkę: https://www.facebook.com/groups/3555759117840562/?ref=share

  Wesprzeć Panią Basię można również poprzez datki do internetowej skarbonki:
  https://skarbonka.alivia.org.pl/barbara-sut?fbclid=IwAR3JEzxjozuLOrqpFNLZrkjgw3znAsAt10GCVzpP0oYDBH9vjbpItrnmhwk

  Pomóżmy Pani Barbarze w walce z nowotworem!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com