środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Akcja przedsiębiorców: OtwieraMY Rzeszów i Podkarpacie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sytuacja pandemiczna boleśnie dotknęła polskich przedsiębiorców. Szczególnie ucierpiała na tym branża gastronomiczna i rozrywkowa. Kolejni przedsiębiorcy zawieszają swoją działalność, tracąc przy tym dorobek swojego życia i źródło utrzymania. Zdaniem organizatorów te czynniki mają destrukcyjny wpływ na zdrowie psychiczne, a polscy obywatele są przygnębieni obowiązującymi zakazami, dlatego wzywają do odwagi, aby powiedzieć ,,STOP”.

  Taką odwagę, wbrew kolejnym niesprawiedliwym i nieprzemyślanym rozporządzeniom mieli górale, którzy jako pierwsi zapowiedzieli otwarcie swoich działalności. Strajk górali był iskrą do powstania ogólnopolskiej inicjatywy #otwieraMY do której przyłącza się również Podkarpacie. Dodatkową motywacją właścicieli branży gastronomicznej oraz rozrywkowej jest wyrok sądu w Opolu mówiący o tym, że rozporządzenie nie może wprowadzać zakazu działalności.

  źródło: fanpage Rambla Cocktail&Music Pub na Facebooku

  Wielu przedsiębiorców zamknęło już swoje biznesy. Wielu jest od tego o krok. Kolejny lockdownd, brak dochodu, opłaty koncesyjne, raty kredytowe oraz niemałe koszty utrzymania lokali, nie dają możliwości zachowania miejsc pracy oraz utrzymania ciągłości finansowej firm. Podwyższony i utrzymujący się poziom stresu, niegasnące frustracje, strach przed kolejnym dniem, czy też odpowiedzialność za rodzinę w efekcie końcowym spowodowało połączenie sił polskich przedsiębiorców z branży gastronomicznej oraz rozrywkowej i jednogłośne powiedzenie „NIE!” dla dalszych restrykcji prowadzących do upadku kolejnych działalności

  Aby ułatwić przepływ prawdziwych informacji dotyczących tej inicjatywy, na Facebooku powstała grupa otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!.


  OtwieraMY | Rzeszów & Podkarpracie to grupa pozwalająca zareklamować się ponownie otwartym biznesom z Podkarpacia, a co za tym idzie daje też potencjalnym klientom możliwość dowiedzenia się, gdzie już można wyskoczyć

  – pisze administrator grupy Stanisław Paczkowski.

  Na grupie można również odnaleźć aktualizowaną na bieżąco listę miejsc otwartych dla obywateli takich jak:

  • Obiekty noclegowe (hotele, pensjonaty, kwatery, domki)
  • Placówki gastronomiczne (restauracje, bary, puby, kawiarnie, dyskoteki
  • Obiekty sportowe (stoki, lodowiska, siłownie, kluby fitness)
  • Obiekty rozrywkowe (dyskoteki, place zabaw dla dzieci, parki rozrywki)

  Na grupie znajdują się również porady prawnicze, dla osób, które chcą otworzyć własne biznesy zgodnie z literą prawa oraz jak powinien zachować się przedsiębiorca po otwarciu, w razie wizyty sanepidu czy policji. Na grupie można również zareklamować zrzutkę na prawnika.

  źródło: fanpage Soda Pub Rzeszów na Facebooku

  Obecne restrykcje obowiązują od 24 października. Mimo „optymistycznych” prognoz dotyczących szczepień, polscy przedsiębiorcy nie ufają już rządowi i biorą sprawy w swoje ręce.

  Planowane otwarcie rzeszowskich lokali odbędzie się 18 stycznia. Więcej szczegółów na otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!.

  Udostępniona została również interaktywna mapa z otwartymi biznesami w całej Polsce: https://newsmap.pl/.

  #OtwieraMY jest oddolną inicjatywą Polaków, będącą odpowiedzią na kryzys wywołany nie przez Covid-19 a przez polityków.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com