19 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Otwarcie linii lotniczej Wizz Air w Jasionce

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od wczoraj największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej – Wizz Air – rozpoczęła operowanie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Jest to dziesiąte w Polsce lotnisko obsługujące samoloty Wizz Air. Pomimo trudnej sytuacji dla branży lotniczej, związanej z pandemią koronawirusa, przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowej trasy.

  Z nowego połączenia będzie można skorzystać dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. W inauguracyjnym rejsie z Eindhoven na pokładzie Airbusa A320 przyleciało do Jasionki ponad 100 pasażerów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, która znacznie ogranicza mobilność podróżnych, po okresie świąteczno-noworocznym rejsy z Jasionki do Niderlandów pojawią się z powrotem w rozkładzie najwcześniej początkiem marca.

  – „Dla naszej spółki to przełomowe wydarzenie z kilku powodów. Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z nowym przewoźnikiem, który pomimo pandemii dynamicznie rozwija swoją działalność. Po drugie, spełniamy oczekiwania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich województw, podróżujących do Niderlandów zarówno w celach zarobkowych, jak i turystycznych. Po trzecie, udało nam się doprowadzić do tego w skrajnie trudnym czasie dla naszej branży. Wierzę, że połączenie z Eindhoven to dopiero początek naszej współpracy z Wizz Air i wkrótce będziemy mogli uruchomić kolejne kierunki z Rzeszowa”.

  – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  fot. materiały prasowe lotniska w Jasionce

  Rozpoczęcie stałej współpracy z Wizz Air dla podrzeszowskiego lotniska wiąże się z obsługą  rzadko dotąd widywanych w Jasionce samolotów Airbus A320 i A321. Przewoźnik dysponuje obecnie flotą ponad 130 tego typu maszyn, które w zależności od konfiguracji mogą zabrać na pokład od 180 do 239 pasażerów. Są rozlokowane w 27 bazach na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

  – „To z pewnością historyczny moment w rozwoju naszego lotniska. Po 15 latach pojawia się u nas nowa, niskokosztowa linia lotnicza, której potencjał otwiera przed portem w Jasionce szansę na szybki powrót na ścieżkę wzrostu, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Jestem przekonany, że połączenie z Niderlandami zwiększy zainteresowanie mieszkańców z tego kraju ofertą turystyczną Podkarpacia i pomoże rozwinąć nasze kontakty biznesowe”

  powiedział Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

  Eindhoven oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jest tam m.in. słynne muzeum Philipsa. To najjaśniej świecące miejsce w Niderlandach i jednocześnie jedna z głównych atrakcji dla zwiedzających miasto. W okolicy znajduje się też słynny malowniczo położony młyn wodny, który pojawia się na serii znanych obrazów Vincenta van Gogha.

  fot. materiały prasowe lotniska w Jasionce

  – „Z zachwytem świętujemy ten historyczny moment i pierwszy lot z Rzeszowa Jasionki do Eindhoven. Nowe połączenie wzbogaca naszą ofertę i jesteśmy pewni, że nasi klienci docenią atrakcyjność i wygodę bezpośrednich lotów do Niderlandów. Wizz Air nadal będzie rozwijać siatkę niskokosztowych połączeń w Polsce utrzymując jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokłady samolotów WIZZ”.

  powiedział George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air.

  – „Cieszymy się bardzo z uruchomienia nowej trasy łączącej Eindhoven z Rzeszowem. Obydwa miasta, jak i regiony, w których się znajdują, zawdzięczają swój rozwój dzięki nowym technologiom, innowacjom i gospodarce opartej na wiedzy. To idealne połączenie, dzięki któremu nasz rozkład lotów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny”

  – powiedział Roel Hellemons, prezes Eindhoven Airport.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -