wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Poznaj pełen harmonogram spotkań w rzeszowskich bibliotekach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od chwili swojego powstania w 2007 roku, Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) stały się integralną częścią krajobrazu kulturalnego Polski. Inicjatywa ta, zapoczątkowana przez Instytut Książki, zdobyła uznanie i popularność, działając przy wsparciu finansowym i merytorycznym instytutu w różnorodnych bibliotekach publicznych na terenie całego kraju – od największych placówek wojewódzkich po filie w małych, lokalnych społecznościach.

  Moderatorami spotkań w DKK są najczęściej doświadczeni bibliotekarze, których pasją jest nie tylko promowanie czytelnictwa, ale także budowanie przestrzeni do twórczej dyskusji o literaturze. Członkami klubów mogą być wszyscy, którzy pragną podzielić się swoimi refleksjami na temat przeczytanych książek – niezależnie od wieku, zainteresowań czy wykształcenia. To właśnie różnorodność uczestników sprawia, że dyskusje są bogate i pełne inspiracji.

  Głównymi celami programu DKK są:

  – Promowanie czytelnictwa: Poprzez organizację regularnych spotkań i dyskusji o książkach, program DKK stawia sobie za cel zachęcanie ludzi do czytania i poszerzania swoich horyzontów literackich.

  – Tworzenie przyjaznych przestrzeni: DKK to nie tylko miejsce wymiany opinii o książkach, ale także platforma do nawiązywania nowych znajomości i rozmów na tematy związane z literaturą i kulturą.

  – Wsparcie dla bibliotekarzy: Program DKK wspiera bibliotekarzy w ich misji promowania czytelnictwa, dostarczając im narzędzi i materiałów pomocnych w organizacji spotkań i aktywizacji czytelników.

  – Ożywienie lokalnych społeczności: DKK integruje społeczności lokalne wokół bibliotek, tworząc przestrzeń do wspólnego dzielenia się pasją do książek i kultury.

  Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania DKK zawiera „Informator programu DKK”, dostępny na stronie Instytutu Książki. To obszerny dokument, który opisuje zasady działania klubów, sugeruje tematy spotkań, oraz oferuje praktyczne wskazówki dla moderatorów i uczestników.

  Dyskusyjne Kluby Książki to nie tylko miejsce dla miłośników czytania, ale także oaza dla osób pragnących dzielić się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami i emocjami związanymi z literaturą. To miejsce, gdzie słowo staje się pretekstem do nawiązywania relacji i budowania społeczności.

  Prezentujemy pełny harmonogram spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki w maju:

  4.05, g. 11:00 | Filia nr 17, DKK dla dorosłych, „Aptekarka” Magdaleny Skubisz

  11.05, g. 11:00 | Filia nr 10, DKK dla dzieci „Zaczytani”, Dobre uczynki Cecylki Knedelek

  15.05, g. 14:00 | Filia nr 8, DKK dla dorosłych, „Drugi brzeg” Joanny Jax

  16.05, g. 15:00 | Filia nr 10, DKK dla dorosłych „San Francisco” Magdy Działoszyńskiej-Kossow

  17.05, g. 14:30 | Filia nr 13, DKK dla dorosłych „Fani literatury”

  21.05, g. 17:00 | Filia nr 9, DKK dla dorosłych, „Zanim wystygnie kawa” – Toshikazu Kawaguchi

  22.05, g. 16:30 | Filia nr 9, DKK dla dzieci „Planeta książek”

  22.05, g. 16:30 | Oddział dla Dzieci i Młodzieży, DKK dla dzieci „Książkolandia”

  27.05, g. 14:00 | Filia nr 2, DKK dla dorosłych

  27.05, g. 16:00 | Filia nr 16, DKK dla dzieci „Literacki Ul”,  „Wakacje z Koszmarkiem. Gniazdo wampirów” Justyny Drzewickiej

  29.05, g. 11:00 | Filia nr 2, DKK dla dorosłych

  29.05, g. 16:00 | Filia nr 11, DKK dla dorosłych

  Serdecznie zapraszamy szczególnie miłośników czytania książek do wspólnej dyskusji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com