-8,1 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Strażacy walczą z żywiołem w Rzeszowie! Pracuje około 100 strażaków! [FOTO]

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Około stu strażaków usuwa skutki obfitych, popołudniowych opadów deszczu w Rzeszowie. Liczba interwencji jest wysoka!

  Sytuacja w Rzeszowie zrobiła się dramatyczna, praktycznie w ciagu kilkunastu minut. Trwające od około 17:00 obfite, ciągłe opady deszczu sprawiły, że doszło do lokalnych podtopień, zalania budynków, niedrożności przepustów.

  fot. Krzysztof – czytelnik Kuriera Rzeszowskiego

  Brygadier Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie informuje naszą redakcję, że tylko w ciągu ostatnich kilku godzin strażacy interweniowali ponad 200 razy.
  “Interwencje dotyczą zalanych posesji, budynków mieszkalnych, w tym piwnic, zatkanych przepustów” – mówi Wójcicki.

  Dzisiejszy przejazd alarmowy dwóch zastępów OSP Trzebownisko przez Rzeszów do usuwania skutków gwałtownej ulewy. Trwają działania na terenie Rzeszowa. Dziękujemy za film członkowi MDP Rzeszów – Hubertowi.

  W samym Rzeszowie pracuje blisko stu strażaków, “wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Rzeszowa, a jest ich dziesięć, ale także jednostki OSP z pobliskich gmin” – mówi rzecznik. Brygadier dodaje także, że jednostki OSP z ościennych gmin Rzeszowa zbierają się na placu przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej, skąd są dysponowani do zdarzeń”.

  Z monitoringu stanu wody z rzeszowskich rzek, prowadzonego przez system monitoringu i ostrzegania powodziowego miasta Rzeszowa wynika (stan na 20:00), że stan alarmowy występuje na rzece Młynówka, gdzie przy ul. Paderewskiego wysokość wody wynosi już 183 cm a stan ostrzegawczy z tendencją rosnącą występuje na Wisłoku, gdzie przy Ciepłowniczej notuje się 358 cm lustra wody.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -