środa, 21 lutego, 2024
+

  Sytuacja epidemiologiczna na dzień 23.05.

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Kolejna śmierć w szpitalu jednoimiennym w Łańcucie oraz nowy przypadek. To bilans sobotniego dnia pod względem sytuacji emidemiologicznej na Podkarpaciu.

  Rzeszowski sanepid w ślad za komunikatem Ministerstwa Zdrowia poinformował dziś o śmierci 85 – letniego mężczyzny w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Jednocześnie odnotowano nowy przypadek zakażenia wirusem SARS CoV2,  mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego (hospitalizacja).

  Na Podkarpaciu przybywa za to ozdrowieńców, którzy pokonali wirusa. W sobotę liczba wyzdrowiałych osób powiększyła się o kolejną osobę mężczyznę w sile wieku z powiatu rzeszowskiego.

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób, 2388 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 9 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest  14 osób.  

  Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przebadano 16 400 próbek. Dodatkowo inne komercyjne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) w analogicznym okresie przebadały 3813 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com