sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Dzieci z rzeszowskich przedszkoli świętowały Dzień Flagi

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 7 maja kilkaset dzieci z przedszkoli w Rzeszowie obchodziło Dzień Flagi. Na rynku miasta odbyły się występy patriotyczne, pełne wierszy, piosenek i tańców narodowych. Cała uroczystość, nosząca hasło „Przedszkolaki z Biało-Czerwoną”, została także poświęcona dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  Już po raz czternasty przedszkolaki z Rzeszowa świętowały Dzień Flagi na rzeszowskim rynku. Organizacja tego wydarzenia jest Przedszkole nr 13, które corocznie zaprasza dzieci z wszystkich placówek w mieście, kształtując w nich miłość do Ojczyzny oraz szacunek dla narodowych symboli. Poprzez realizację programu edukacji patriotycznej, przedszkola przekazują najmłodszym świadomość polskiej tożsamości oraz powód do dumy.

  W trakcie uroczystości na rzeszowskim rynku dzieci prezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Podobne obchody będą miały miejsce przez cały maj w licznych miejscowościach regionu, łącząc się w tym roku z dwudziestą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com