wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Politycy PiS pytają kiedy ruszy drugi Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ewa Leniart, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, złożyła w środę 17 kwietnia u wojewody podkarpackiego interpelację w sprawie utworzenia drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rzeszowie oraz w powiecie rzeszowskim.

  Drugim szpitalem, którym miał zostać uruchomiony Szpitalny Oddział Ratunkowy był szpital MSWiA przy ulicy Krakowskiej Pierwszych pacjentów miał zacząć przyjmować od stycznia 2024 roku, jednak decyzja w tej sprawie nadal nie została podjęta. Jak podkreśliła podczas konferencji prasowej Ewa Leniart, jest to kwestia bezpieczeństwa mieszkańców Rzeszowa.

  fot. Ewa Leniart

   Jedyny SOR w szpitalu przy ul. Lwowskiej jest przeciążony. Wynika to z faktu, że o doraźną pomoc medyczną zwracają się tu mieszkańcy 200-tysięcznego Rzeszowa, 170-tysięcznego powiatu rzeszowskiego oraz przyjezdni.

  Ewa Leniart, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

  Według wypowiedzi Ewy Leniart, jako wojewoda podjęła decyzję o uruchomieniu drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w mieście na początku roku 2024. W momencie planowanego otwarcia szpital spełniał wszystkie niezbędne kryteria dotyczące sprzętu, pomieszczeń i personelu. Jednakże do dzisiaj w stolicy Podkarpacia istnieje tylko jeden SOR, co budzi niepokój i pytania dotyczące ewentualnej zmiany decyzji oraz powodów takiego stanu rzeczy. Leniart argumentuje, że jest to kwestia bezpieczeństwa dla 200 tysięcy mieszkańców miasta, których obecnie karetki mogą przewieźć tylko do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ulicy Lwowskiej.

  Drugi SOR jest bardzo potrzebny, aby odciążyć ten jedyny „na górce”. Obok Rzeszowa przebiega autostrada, trasy szybkiego ruchu, jest też więcej ruchliwych dróg, więc w razie jakiegoś większego wypadku, jak np. wczoraj w Tyczynie, taki drugi oddział staje się koniecznością.

  Karol Ożóg, radny sejmiku województwa podkarpackiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com