wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Już w ostatnią sobotę kwietnia, odbędzie się kolejny spacer po mieście. Tym razem hasłem przewodnim będą rzeszowskie kobiety!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach okrągłej rocznicy i tym samym jubileuszu 670-lecia lokacji Miasta Rzeszów, organizatorzy i zarazem pomysłodawcy, zapraszają na kolejny już spacer po mieście. To będzie już druga część takiego wydarzenia, w tym roku. Wycieczki tego typu po naszym mieście, za każdym razem cieszą się coraz większą popularnością oraz tym samym przynoszą sporą, coraz liczniejszą frekwencję. Organizowana podróż pieszo po Rzeszowie, odbywać się będzie już po rad drugi, z całego cyklu „Szlakiem Znanych Rzeszowian”. Tym razem, kolejna wycieczka ta odbywać się będzie już 27 kwietnia i rozpocznie o godzinie punkt 12:00, w południe, ze zbiórką przy Ratuszu, tuż zaraz przy Rzeszowskim Rynku.

  Warto również dodać, że cała inicjatywa powstała, by poznawać i przybliżać rzeszowskiej, okolicznej społeczności, sylwetki ważnych postaci, które ściśle związane były właśnie z Rzeszowem. A tym razem, hasłem, jednocześnie tematyką całego spotkania będzie „Słaba płeć? Wolne żarty! Rzeszowskie Kobiety.” Przypominamy, że tak samo jak poprzednio, przewodnikiem będzie Jakub Pawłowski. Opowie on zatem o kobietach, które w szczególny sposób odznaczyły się czymś wyjątkowym i ważnym dla Rzeszowa. Spacerowicze odwiedzą miejsca w Rzeszowie, które były związane właśnie z ważnymi kobietami dla miasta Rzeszowa. Jak zwykle spacery takie są bardzo interesujące. W końcu poznajemy Rzeszów jakby na nowo, a do tego dotleniamy się na świeżym powietrzu i spędzamy czas aktywnie. Spacer tym razem będzie trwał 2 godziny, do godziny 14, popołudniu. Dodajemy też, że całe przedsięwzięcie jest darmowe i każdy może dołączyć do wycieczki bez względu na wiek.

  Poznając sylwetki osób, tym razem kobiet, już za trochę mniej niż dwa tygodnie,  dowiemy się czegoś więcej o naszym mieście, odkryjemy to, co jeszcze nieznane, przede wszystkim poszerzymy horyzonty, jeśli chodzi o historię Rzeszowa.

  Warto dodać, że spacery takie zorganizowane są również w ramach plebiscytu na osobowość Rzeszowa. Cały czas, możesz jeszcze zgłaszać osobę, która powinna go wygrać. Internauci mogą przesyłać formularz online, dostępny na stronie internetowej https://osobowosc.erzeszow.pl/#article_ex_pos_14. Chodzi w tym o to, by wyróżnić osobę, która działa na rzecz promowania Rzeszowa, na rzecz kultury, nauki albo biznesu, samorządu, społeczeństwa obywatelskiego, społeczności lokalnej na terenie Rzeszowa, lub też prowadzi działalność charytatywną. A wyniki głosowania, poznamy jeszcze w tym roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com