wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Waldemar Szumny o wsparciu realizacji Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej i zainwestowaniu w Lotnisko

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Waldemar Szumny, kandydat na prezydenta Rzeszowa, podczas konferencji prasowej w poniedziałek na rzeszowskim rynku zapowiedział zaangażowanie w budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Rozbudowe Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i inwestycję na lotnisku Rzeszów – Jasionka. Podkreślił, że mieszkańcy miasta są autorami jego programu wyborczego.

  Waldemar Szumny podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na rzeszowskim rynku zapowiedział przedstawienie swojej „Konstytucji dla Rzeszowa” opartej na rozmowach z mieszkańcami, w tym handlowcami, transportowcami i innymi grupami społecznymi. Planuje również przedstawić rozwiązania mające na celu poprawę przepustowości miasta. Nie obawia się, że poparcie liderów dużych partii dla jego konkurenta odbierze mu głosy wyborców. Jest pewny, że jako prezydent Rzeszowa będzie miał dobrą współpracę z wojewodą podkarpackim oraz parlamentarzystami rządzącej koalicji, którzy będą dążyć do rozwoju stolicy Podkarpacia.

  Podkreślił, że jako prezydent Rzeszowa będzie aktywnie współpracował z samorządem województwa w realizacji kluczowej dla regionu inwestycji, jaką jest Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej o wartości 630 milionów złotych, z już zagwarantowanym finansowaniem. Centrum ma być głównym ośrodkiem leczenia specjalistycznego, obejmującym dziecięcy SOR i OIOM.

  Ministerstwo Zdrowia wydało pozytywną decyzję o celowości inwestycji (OCI) dla Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, największego projektu w ochronie zdrowia planowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Ocenę Celowości Inwestycji (OCI) dokonuje właśnie Ministerstwo Zdrowia, a przyszłe kontraktowanie świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia w nowych specjalnościach pediatrycznych będzie zależało od posiadania pozytywnej opinii o celowości inwestycji. Finansowanie ze środków publicznych będzie wspierane jedynie w przypadku projektów inwestycyjnych, które odpowiadają istniejącym i przewidywanym potrzebom zdrowotnym.

  Projekt zakłada rozbudowę Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie o nowe specjalizacje pediatryczne. Obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku, który będzie domem dla klinik dziecięcych, takich jak kardiologia, alergologia i mukowiscydoza, a także nowych poradni, pracowni diagnostycznych i oddziału ratunkowego dla dzieci. Decyzja o celowości inwestycji została podjęta pozytywnie.

  Waldemar Szumny zapowiedział również aktywne zaangażowanie się w rozwój Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej oraz infrastruktury towarzyszącej, takiej jak przystanki. Zadeklarował, że wykorzysta swoje kontakty w ministerstwach, aby załatwić sprawy istotne dla Rzeszowa. Podkreślił, że liczy na owocną współpracę z wojewodą i parlamentarzystami.

  Szumny podkreślił swoją gotowość do wsparcia finansowego dla Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego oraz planuje nawiązanie współpracy między miastem Rzeszów a Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com