wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Milena Harydczak z UKS Karate Kyokushin Byakko została Mistrzynią Polski

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  10 kwietnia 2024 roku, jeszcze pełna wrażeń po sobotnim zwycięstwie w Kołobrzegu, złota medalistka Mistrzostw Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego, Milena Harydczak, spotkała się z wójt gminy Dydnia, Alicją Pocałuń.

  Milena jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Byakko, a swoją przygodę z karate rozpoczęła w 2021 roku, wraz z powstaniem klubu w Dydni. Pierwsze sukcesy osiągnęła w 2022 roku, za co otrzymała nagrodę wójta gminy Dydnia. Obecnie uczęszcza do klasy VII Szkoły Podstawowej w Końskiem. Jej osiągnięcia za rok 2023, m.in. srebrny medal w I Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Byakko Warrior Cup, zostały docenione przez władze gminy podczas tegorocznej Gminnej Gali Sportu.

  Milena, jako jedyna spośród 8 reprezentantów klubu, zdobyła zwycięstwo w pięknym stylu, choć i pozostałym zawodnikom nie brakowało ducha walki. W mistrzostwach udział wzięło łącznie ponad 500 zawodników, co dla tak młodego klubu, stawiającego pierwsze kroki w współzawodnictwie na poziomie ogólnopolskim, jest powodem do dumy, motywacją do oddania się pasji sportowej oraz nowym doświadczeniem.

  Mama Mileny jest jej wielkim wsparciem, kibicując córce przed telewizorem podczas trzech walk, które stoczyła z doświadczonymi przeciwniczkami. Z uśmiechem i dumą opowiadała o pasji swojej córki, często towarzysząc jej na zawodach, zwłaszcza gdy odbywają się bliżej domu.

  Kolejny turniej, w którym Milena weźmie udział, odbędzie się w najbliższy weekend w Lublinie. Wójt już pogratulowała Milenie imponujących osiągnięć, jej mamie oraz trenerowi, wręczając list gratulacyjny i upominek, oraz zapewniła, że będzie kibicować podczas kolejnych zawodów.

  Dla tych, którzy chcieliby podążać ścieżką Mileny i dołączyć do wielkiej rodziny karate w Dydni, informujemy, że zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Dydni w poniedziałki oraz czwartki, dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat, a także dla zawodników starszych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com