środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Przed nami dwunasta edycja ogólnopolskiego festiwalu filmowego O!PLA. Projekcje będą puszczane w siedzibie WSIiZ!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miło nam poinformować, że w tym roku po raz dwunasty, tym razem w Rzeszowie, odbędzie się Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji O!PLA. Wydarzenie to, na którym będzie można zobaczyć ciekawe, niezależne pozycje filmowe, odbędzie się w dniach od 15 do 18 kwietnia i rozpoczynać się będzie codziennie, o godzinie 18:00. Miejscem tego festiwalu będzie siedziba Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a dokładniej budynek przy ul. Sucharskiego 2, w Klubie Akademickim IQ, na piętrze minus jeden. Uczestnictwo w tej imprezie jest darmowe, jednak dlatego, że jest ograniczona liczba miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. A aby to zrobić, należy wejść pod link podany niżej i uzupełnić wolne pola potrzebnymi informacjami – https://bit.ly/festiwal_animacji_zapisy.

  Poznaj cały program tego filmowego festiwalu!

  Pierwszego dnia trwania tej imprezy filmowej, 15 kwietnia (w poniedziałek), zgromadzeni widzowie obejrzą siedem filmów, które zostały wyprodukowane w wytwórniach oraz studiach filmowych. W ciągu 86 minut widownia zobaczy te produkcje, które miały największy budżet podczas tworzenia takiego filmu.

  Następnie, kolejnego dnia, 16 kwietnia – we wtorek, także o godzinie 18:00, rozpocznie się maraton, z filmami tym razem w przeciągu 69 minut, zobaczymy aż 10 filmów, które są dziełem studentów, ze szkół filmowych oraz innych – artystycznych. Twórcami są młodzi ludzie, którzy są kreatywni, mają głowę pełną pomysłów oraz potrzebne umiejętności.

  Kolejnego, trzeciego dnia trwania imprezy, 17 kwietnia, w środę zobaczymy znowu filmy podobnie, wieczorem, tym razem z kategorii OFF&GO. Są to w pełni niezależne pozycje, które powstały poza szkołą/systemem producenckim i grantowym, a także filmy zrealizowane przez amatorów, którzy uczyli się pracy przy produkcji filmowej, w ramach warsztatów animacji, które przeznaczone były dla dorosłych amatorów. Tutaj, filmy oglądać będziemy przez 75 minut i będzie to aż 10 pozycji.

  Ostatnim dniem trwania festiwalu będzie 18 kwietnia, czyli czwartek. Także o 18:00 rozpocznie się maraton filmów tym razem trwający 63 minut. Będą to bardzo krótkie filmy animowane, puszczone w postaci seta. W repertuarze znajdzie się chwytliwych 10 fraszek oraz 12 wideoklipów.

  Dodatkowo, równocześnie do tego festiwalu będzie trwał konkurs na to, którzy filmowcy otrzymają nagrodę, jednocześnie który film okaże się najlepszy, kto i co zostanie docenione. Wyróżnienie na tym festiwalu da szansę twórcom filmowym na pewno wypromować się spośród konkurencji i możliwe też dzięki rozgłosowi i wsparciu zrealizować inne projekty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com