środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Sezon letni już ruszył, rejs z Alicante powitany salutem wodnym

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W roku 2024 sezon letni w lotniczych przewozach pasażerskich rozpoczął się w niedzielę wielkanocną. Pierwszy samolot z Alicante przybył w środę, a ruch czarterowy ruszy za kilka tygodni. W szczycie sezonu lotnisko będzie obsługiwać 13 tras regularnych i 15 czarterowych tygodniowo, co przekłada się na około 120 rotacji pasażerskich.

  W środę w końcu przyleciał pierwszy samolot z Alicante, Hiszpania. Ta nowa trasa Ryanaira to absolutna świeżość w ofercie irlandzkiego przewoźnika z lotniska w Podrzeszowie. Dlatego też pierwsze lądowanie zostało uroczyście przywitane salutem wodnym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą. Pierwsze rejsy odnotowały wysokie obłożenie, co sugeruje, że może to być przebój tego lata. Natomiast już od 26 czerwca biuro podróży TUI otwiera możliwość podróży na Majorkę.

  Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikami i touroperatorami konsekwentnie rozwijamy naszą siatką połączeń, oferując coraz bardziej atrakcyjne kierunki dla naszych pasażerów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie, choć mnie osobiście najbardziej w tym roku cieszy
  Hiszpania, do której przymierzaliśmy się już od kilku lat i w końcu dopięliśmy swego

  Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

  Siatka czarterów z lotniska w Jasionce w bieżącym roku prezentuje się imponująco, zanosi się na kolejne rekordowe lato, ponieważ tygodniowo będzie obsługiwanych ponad 40 rotacji samolotów. Biura podróży oferują atrakcyjne trasy do słonecznych destynacji takich jak Turcja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Albania, Tunezja i Czarnogóra, w tym nowości jak Izmir i wspomniana Majorka, czy też powracająca po kilku latach Enfidha. Niektóre destynacje cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że touroperatorzy zwiększają liczbę rotacji z podkarpackiego lotniska. Na przykład, do Antalyi rok temu było 17 rotacji, teraz jest ich 11; do Heraklionu – pięć zamiast dwóch-trzech; a do Burgas i Tirany – trzy, a nie jedna.

  Osoby preferujące samodzielne organizowanie wypoczynku również mają duży wybór. Lufthansa od 31 marca dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, głównego hubu Europy, skąd można polecieć ponad 60 różnymi liniami na większość kontynentów. Poranny lot do Niemiec umożliwia dotarcie na prawie wszystkie atrakcyjne przesiadki.

  PLL LOT wprowadza międzykontynentalne połączenie do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową trasę do Gdańska (od czerwca do września), a do Warszawy Embraery będą operować aż 33 razy w tygodniu! Ryanair, który lata przez cały rok na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, od kwietnia dodaje trasy do wspomnianego już Alicante oraz Zadaru. Do Chorwacji tym razem będzie latał już od początku kwietnia, a nie jak rok temu – od czerwca.

  Wizz Air nadal oferuje dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, co umożliwia podróż na dłuższy urlop lub weekend, dzięki połączeniom w poniedziałki i czwartki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com