środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Tylko do 10 kwietnia możesz oglądać wystawę ciekawych plakatów studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Studenci oraz absolwenci rzeszowskiej Uczelni Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a konkretniej Koło Projektowania Plakatu B1, stworzyło wyjątkowe, ciekawe plakaty, pod kierownictwem Patrycji Longawy – doktora między innymi w sztukach plastycznych, magistra w sztuce, na kierunku edukacja artystyczna,  autorki wielu prac artystycznych, prezentowanych i docenionych na wystawach na całym świecie oraz oczywiście w naszym kraju. Wystawę można oglądać cały czas, w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, który mieści się przy ul. Stefana Okrzei 7, od 26 marca do 10 kwietnia. Wernisaż „B1 z WSIiZ” odbył się tydzień temu, o godzinie 18:00. To właśnie Patrycja Longawa była pomysłodawczynią tej bardzo ciekawej wystawy, a jednocześnie jest opiekunką koła, który zrzesza od 2022 roku artystów – studentów WSIiZ, którzy zajmują się na co dzień właśnie grafiką.

  Koło to zrzesza szczególnie wyjątkowo uzdolnione osoby, które realizują się w projektowaniu właśnie plakatów, a jego uczestnicy często biorą udział w konkursach plakatowych nie tylko o ogólnopolskim, ale też i międzynarodowym zasięgu. Podczas spotkań, w ramach koła, studenci szkolą się, zdobywają zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę na temat wykonywania plakatów właśnie. Z kolei kuratorka wystawy, pani Patrycja jest także prodziekanem Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ ds. kierunku Projektowanie graficzne. Pomysł stworzenia takiej wystawy okazał się strzałem w dziesiątkę. Uroczyste otwarcie wystawy przyciągnęło sporo osób, a plakaty powieszone na wystawie ciekawią, często zastanawiają, skłaniają do jakiejś refleksji.

  Projektowanie plakatu to współcześnie kierunek, który jest oczywiście przyszłościowy. Organizatorka wystawy podkreśla, że wybór plakatów na to, które z nich pojawią się na wystawie był bardzo trudny, ponieważ według pani Patrycji, wiele z nich zasługuje na pokazanie szerszym odbiorcom. A te, które finalnie wybrano można określić, że są szczere, dowcipne, mają jasny oraz inteligentny przekaz. Uczniowie WSIiZ na zorganizowanej wystawie pokazali na przykład przemoc wobec kobiet, problem uzależnienia, nierówność płci. Można też znaleźć plakaty, które pokazują szeroko rozumianą kulturę. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, że część plakatów, które dziś można oglądać jeszcze przez jeden tydzień w galerii w WDK, zaprezentowane były również na ważnych ekspozycjach międzynarodowych, między innymi na Satyrykonie, Biennale Plakatu w Lublinie, IB Intercontinental Biennial, Bolivia Poster Biennial BICeBé czy Internationale Plakatausstellung Leipzig.

  Wśród autorów plakatów, które możemy oglądać, znaleźli się: Michał Kielar, Kinga Bysko, Magdalena Kaplita, Marcelina Sobiczewska, Dominik Kamiński, Daria Pasichnyk, Kamil Ustrzyński, Mateusz Stopyra, Zuzanna Poplewska, Patrycja Głodek, Edyta Musiał, Natalia Rabczak, Monika Stopyra, Weronika Warchoł, Sabina Popek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com