środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Duże zainteresowanie branżowymi targami pracy w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę, 14 lutego, setki osób poszukujących zatrudnienia uczestniczyło w Branżowych Targach Pracy, które odbyły się w Centrum Aktywizacji Zawodowej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, pod patronatem Starosty Rzeszowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Na stoiskach targowych można było zapoznać się z ofertami pracy siedmiu renomowanych firm, cieszących się uznaniem na rynku: BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o., D.A. Glass Sp. z o.o., EME AERO Sp. z o.o., M&E Global Sp. z o.o., McBraida Polska Sp. z o.o., MTU Aero Engines Polska, Pratt & Whitney Rzeszów S.A. To bez wątpienia elita przedsiębiorstw działających w branży lotniczej i motoryzacyjnej.

  To pierwsze tego typu targi, na które zaprosiliśmy firmy z branży lotniczej. Taki dobór pracodawców jest oczywisty, gdyż Rzeszów jest przecież stolicą Doliny Lotniczej.

  Jacek Górak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie

  Firma D.A. Glass skupiała się głównie na poszukiwaniu pracowników do produkcji oraz obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych. Magdalena Rogowska, specjalista ds. HR w tej firmie, podkreśliła, że rozwój firmy generuje zapotrzebowanie na nowych pracowników, a obecnie poszukiwani są pracownicy do obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych.

  Eme-Aero, firma mająca siedzibę w Jasionce, jedno z największych i najnowocześniejszych centrów serwisowych dla silników lotniczych na świecie, zgłasza obecnie potrzebę zatrudnienia aż 150 pracowników. Firma poszukuje osób o różnym doświadczeniu, zarówno specjalistów gotowych na nowe wyzwania, jak i absolwentów szukających pierwszej pracy.

  McBraida, firma zajmująca się precyzyjną obróbką mechaniczną elementów do silników lotniczych, obchodziła dziesięciolecie istnienia. Na targach firma poszukiwała operatorów maszyn CNC, ślusarzy, inspektorów jakości i pracowników logistyki. Kierownik zakładu, Mariusz Machowski, podkreślił pozytywną współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie, co umożliwia firmie regularne zatrudnianie nowych pracowników.

  Firma M&E Global, działająca w przemyśle obronnym, poszukiwała mechaników, magazynierów i kierowców z kategorią C. Katarzyna Zych z M&E Global podkreśliła, że targi były bardzo udane, z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych pracowników.

  MTU Aero Engines, wiodący producent podzespołów do silników lotniczych, chciał zaoferować pracę około 80 osobom. Firma poszukiwała zarówno pracowników produkcyjnych, jak i specjalistów IT, do pracy w zakładzie w Tajęcinie i Rzeszowie.

  BorgWarner, zajmujący się produkcją m.in. układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych, poszukiwał operatorów produkcji, magazynierów i pracowników wsparcia produkcji. Pratt & Whitney Rzeszów S.A., zatrudniająca 4 tysiące pracowników, zachęcała do kontaktu osoby zainteresowane pracą jako operatorzy obrabiarek, ślusarze i inspektorzy jakości.

  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Jacek Górak, wyraził nadzieję na kontynuację targów w przyszłości, zauważając pozytywne rezultaty już po kilku godzinach. Targi okazały się sukcesem, przynosząc zatrudnienie wielu osobom i umożliwiając firmom znalezienie nowych pracowników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com