sobota, 2 marca, 2024
+

  Marszałek województwa Podkarpackiego spotkał się z przedstawicielami koreańskiej firmy inwestującej na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 22 stycznia, Marszałek Władysław Ortyl miał przyjemność gościć Kiyoung Do, dyrektora SK Nexilis Poland, jednej z największych koreańskich firm inwestujących na Podkarpaciu. W 2022 roku firma rozpoczęła budowę swojej fabryki w pobliżu Stalowej Woli, której ukończenie jest planowane na koniec roku.

  Podczas spotkania, w którym uczestniczyła również Agnieszka Kukuła, omówiono możliwości współpracy samorządu z firmami takimi jak SK Nexilis. Wicemarszałek Ewa Draus oraz dyrektorzy Departamentu Rozwoju Regionalnego i Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej, Paweł Wais i Piotr Kwaśniak, również wzięli udział w rozmowach.

  Głównym tematem spotkania były kwestie infrastrukturalne, w tym plany budowy nowych dróg wojewódzkich wokół Stalowej Woli i połączenia z drogą S19. Omówiono także prawdopodobne terminy realizacji tych inwestycji.

  Marszałek Ortyl otrzymał zaproszenie na plac budowy oraz na otwarcie fabryki. Mimo że budowa fabryki jest jeszcze w toku, firma już zatrudnia część pracowników, którzy przechodzą szkolenia, niektóre z nich odbywają się nawet w Korei.

  SK Nexilis jest liderem w produkcji folii miedzianych, a jej produkty są niezbędne do produkcji baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Firma jest częścią SK Group, która składa się z 95 spółek zależnych i stowarzyszonych, które dzielą wspólną markę SK i system zarządzania SKMS (SK Management System). W 1998 roku firma zmieniła nazwę z Sunkyong Group na SK Group. Choć większość spółek grupy działa w sektorze chemicznym, naftowym i energetycznym, SK Group jest również właścicielem SK Telecom, największego dostawcy usług telefonii komórkowej w Korei Południowej, a także oferuje usługi w zakresie budownictwa, żeglugi, marketingu, telefonii lokalnej, szybkiego Internetu i bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com