wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Do początku marca zespoły ludowe mogą zgłaszać się do Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec”!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miejski Dom Kultury w Łańcucie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Łańcut” oraz Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek serdecznie zapraszają do uczestnictwa w konkursie dla zespołów ludowych, składających się z młodych osób. Celem ogólnopolskich  rozgrywek tanecznych jest na pewno promocja kultury ludowej wśród szczególnie tych mniejszych dzieci w tańcu, śpiewie i grze na różnych instrumentach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca 2024 roku. Z kolei gala, w której zaprezentują się młode grupy będzie się odbywała 22 marca, o godzinie 10:00 w Młodzieżowym Domu Kultury, w Łańcucie, przy ul. Kościuszki 15. A brać udział w nim mogą zespoły ludowe w wieku – I kategoria przedszkola i dzieci do 8 lat, II kategoria od 9 do 13 lat, III kategoria od 14 do 19 lat.

  A podczas trwania występów każda z grup może występować na scenie maksimum 14 minut. Mogą one co więcej tańczyć do podkładu z płyty CD, albo do akompaniamentu muzyki granej na żywo. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się zespołów ludowych, działających przy szkołach, przedszkolach, placówkach kultury oraz różnych stowarzyszeniach. Do wygrania nagrody rzeczowe, pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy i „garniec”, ze słodyczami.

  Każdy może tego dnia przyjść i pokibicować, gdyż konkurs ma charakter otwarty.

  A cały regulamin razem z kartą zgłoszenia dostępny jest pod linkiem – https://www.facebook.com/lancut.mdk/posts/pfbid0eFgqF74uXGbKS6LgWwPnKCpJXfEZU4M8csqAKPJ8AmDS55K1VYiX4UcV723Eq8m7l.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com