niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Przed nami 3. edycja Zimowego Pikniku Charytatywnego „Pomaganie przez Morsowanie”. Tym razem będzie zbiórka dla Marcelka!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W pobliżu Raniżowa, na Podkarpaciu, w Pogwizdowie Starym – w Rajskiej Dolinie już po raz trzeci, zaplanowano zorganizowanie Zimowego Pikniku Charytatywnego, podczas którego wszyscy chętni oraz Klub Morsa „Słoneczko”, będą nie tylko morsować. Odbędzie się też specjalny bieg, po którym zwycięzcom zostaną wręczone medale. Ale to nie wszystko, bo na ten dzień zaplanowano także wiele innych atrakcji również dla dzieci.

  Będzie możliwość zobaczenia alpak, przejażdżki na koniach, pokaz strażacki oraz wojskowy, koncerty, specjalnie przygotowana sauna i jacuzzi a do tego wszystkiego koncerty i grill. Wszyscy będą mogli skosztować również gorącego bigosu, rozgrzewającego żurku, pierogów. Będą też do spróbowania hot-dogi, gofry oraz darmowa kawa i herbata dla wszystkich. A cały piknik będzie się odbywał w szczytnym celu – by zebrać jak najwięcej pieniędzy dla chorego Marcelka, na drogą operację w USA, w celu wyleczenia zaburzeń związanych ze słuchem. Trzeba zebrać w sumie aż pół miliona złotych. Organizatorzy tego wydarzenia wierzą, że w trakcie pikniku uda się zebrać jak najwięcej pieniędzy właśnie dla tego chorego małego chłopczyka.

  A cała impreza odbędzie się 14 stycznia br.. Nie tylko można przeznaczyć będzie pieniądze na Marcelka. Ale też podczas tego zimowego pikniku można będzie oddać swoje rzeczy na licytację i loterię, która będzie zorganizowana tego dnia. Można zatem przeznaczać  różne vouchery, rękodzieła, kosze upominkowe, książki, sprzęt sportowy, koszulki z podpisami sportowców, sztukę oraz wszystkie inne drobne przedmioty, które nadają się na to, by ktoś je kupił i przeznaczył na nie swoje pieniądze. Wszystkie pieniądze z tego trafią na pomoc Marcelowi, który pochodzi z Głogowa Małopolskiego. Z powodu niezwykle rzadkiej choroby, która jest w Polsce zdiagnozowana u około 100 osób, pozwólmy małemu chłopczykowi prawidłowo słyszeć cały otaczający go świat, przede wszystkim nas – ludzi.

  Możesz już teraz pomóc chłopczykowi, wpłacając pieniądze i klikając w link – https://dajesz.com.pl/marcelek-potrzebuje-operacji-aby-normalnie-zyc?fbclid=IwAR1kWJMN_9Pi53WnTcyMBa4wpouAJrwRJQm_4MvVB6prGW4Hk7KjUyhEh3c. Z kolei, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odnośnie wydarzenia, wejdź na stronę internetową – https://fb.me/e/3vhP4eSeo.  A jego lokalizację możesz sprawdzić, wchodząc na adres  https://g.co/kgs/FvkyQw.

  Co będzie się jeszcze działo podczas imprezy? O godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste otwarcie biura zawodów. Godzinę później, wystartuje bieg „SunRun5”, podczas którego jego uczestnicy przemierzą 5 kilometrów. O 13:00 zwycięzcy biegu otrzymają medale oraz nagrody. Między czasie odbywać się będzie pokaz strażacki. Będzie też w tym czasie zaplanowana licytacja, (o godzinie 13:05). Będzie też prelekcja Łukasza Szpunara pod tytułem „Zwykły chłopak z wielkimi marzeniami”. Zaproszony gość, pan Łukasz jest rekordzistą Guinessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie, jst też drugim vice-mistrzem Polski w  morsowaniu. Dalej, o godzinie 14:30 członkowie klubu oraz wszyscy inni chętni będą mogli morsować, czyli zanurzać się w zimnej wodzie pobliskiego zbiornika wodnego. A dla każdego morsa przewidziane będą medale. Następnie, o 15:00 przewidziano ponownie licytacje. Będzie można kupić coś lub coś na nią przynieść. O 16-tej zaśpiewa Greso, a potem o 17-tej odbędzie się koncert Skorusa. Piknik zakończy się o 18:00.

  Dla dzieci czekać będą atrakcje, w tym tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków u dziewczynek. Będzie również zorganizowana loteria fantowa dla wszystkich – małych i dużych. Do tego będzie można przejechać się quadami, końmi. Będzie też można popłynąć w rejs łódką strażacką, w zależności oczywiście od pogody. Dodatkowo, będzie też pokaz szybowca, fotobudka, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Przygotowany będzie również kiermasz maskotek oraz kiermasz słodkości. Zjemy między czasie coś pysznego, rozgrzewającego i gorącego.

  „Pragniemy podkreślić, że nasze spotkanie nie tylko zapewni niesamowitą zabawę, ale również ma szczytny cel. Wspólnie możemy pomóc Marcelkowi, który potrzebuje operacji, aby móc prowadzić normalne życie. Każda zebrana złotówka na tym wyjątkowym pikniku przyczyni się do poprawy zdrowia i dobrostanu Marcelka. Dlatego apelujemy do Waszej hojności i serdeczności, abyście włączyli się w zbiórkę środków. Razem możemy uczynić prawdziwą różnicę w życiu tego młodego człowieka. Dziękujemy za Wasze wsparcie i do zobaczenia na III Zimowym Pikniku Charytatywnym!”

  – Klub Morsa „Słoneczko”

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com