wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Za nami Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. A to oznacza, że potrzebujący otrzymali podarunki. Podsumowujemy całą akcję!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 16 do 17 grudnia 2023 roku, w miniony weekend odbywał się  tzw. Weekend Cudów, czyli coroczny finał Szlachetnej Paczki – zbiórki potrzebnych darów dla biednych oraz ubogich rodzin, którzy bardzo potrzebują takiej pomocy, chociaż na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze zaangażowani w całą akcję, przekazali rodzinom pomoc przygotowaną przez darczyńców. W tym roku Paczki dotarły do ponad 17 tys. rodzin w całej Polsce w tym do 1063 w woj. podkarpackim. Podczas Weekendu Cudów potrzebujący otrzymali nie tylko wsparcie materialne, ale także poczuli, że ktoś o nich myśli, pamięta, że nie są sami i są dla kogoś ważni. To na pewno rok w rok czas pełen emocji, wzruszeń, ale też i ogromnej radości oraz wdzięczności.

  – To nie jest łatwy rok, ale w czas świąteczny wchodzimy z nową nadzieją. Niezliczoną ilość razy w tym roku słyszałam, że komuś jest zimno, ktoś niedojada. Inflacja, wzrost cen energii i podstawowych produktów sprawił, że wielu z nas wybiera ciepło lub pełny talerz, a leki są w sferze marzeń. Gdzie w tym nadzieja? Są osoby, dla których wyciągnięcie ręki do kogoś w trudnej sytuacji jest oczywiste. Wiedzą, że każdy gest ma znaczenie. Wsparcie materialne i idące za tym wsparcie emocjonalne, duchowe, wiara, że warto się dzielić jest znów budująca, łącząca

  – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

  Rodziny ze Szlachetnej Paczki

  Dzięki darczyńcom i wolontariuszom Szlachetnej Paczki w domach tysięcy potrzebujących rodzin – w miniony weekend działy się prawdziwe cuda, którym towarzyszyły spokój, nadzieja i radość. W tym roku wśród uśmiechniętych rodzin, które przyjęły paczki przywiezione przez wolontariuszy, była samotna pani Miriam. Seniorka otrzymała upragnioną pralkę, dzięki której już nie będzie musiała prać ręcznie. Z kolei 23-letnia pani Ania, która od 2 lat jest rodziną zastępczą dla swojego młodszego brata, poczuje w mieszkaniu ciepło – pierwszy raz podczas tej zimy. W jej Paczce znalazł się m.in. elektryczny grzejniki i gruba kołdra.   

  Wolontariusze dziękują wszystkim darczyńcom, a potrzebujący dziękują wszystkim zaangażowanym w tę całą, szlachetną akcję. To był piękny weekend, w którym wszyscy biedni otrzymali podarunki. Jeśli nie brałeś udziału w tym roku i nie pomagałeś – spokojnie, kolejna taka akcja odbędzie się już za mniej niż rok!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com