środa, 8 maja, 2024
+

Pierwsze zwycięstwo Asseco Resovii w Lidze Mistrzów po powrocie

Asseco Resovia Rzeszów odniosła pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów, triumfując w wyjazdowym spotkaniu nad drużyną ACH Volley Lublana 3:0 Zespół z Rzeszowa zapewnił sobie zwycięstwo w trzech setach, 25:21, 25:23, 25:21.

Resovia była wyraźnym faworytem tego meczu. Rzeszowianie rozpoczęli mecz w pierwszej szóstce z nominalnym drugim rozgrywającym Michałem Kędzierskim Trener Giampaolo Medei postanowił dać odpocząć Fabianowi Drzyzdze.To nie przeszkodziło Asseco Resovii w imponującym początku pojedynku. Zespół wyróżniał się zwłaszcza grą blokiem. Nic więc dziwnego, że siatkarze z Rzeszowa od samego początku narzucali warunki na boisku. Zawodnicy polskiej drużyny szczególnie imponowali w bloku, zdobywając w ten sposób siedem punktów w pierwszej fazie rywalizacji. Pierwszy set zakończył się triumfem Resovii 21:25.

Klemen Cebulj zapewnił swojej drużynie zaliczkę na początku drugiej partii 2:4. Karol Kłos świetnie spisywał się na środku siatki, zarówno w bloku, jak i ataku 7:11. ACH Volley Ljubljana również starała się grać skutecznie, ale pojedyncze akcje pozwalały Rzeszowianom utrzymać przewagę punktową. Mimo zatrzymania Stephena Boyera 17:18, goście nie byli w stanie powiększyć swojej przewagi, a piłka setowa dla Resovii była efektem kolejnej udanej akcji DeFalco. Drugiego seta zakończył błąd gospodarzy.

W trzecim secie inicjatywa nadal była po stronie przyjezdnych 1:4. Gospodarze dzięki dobrej zagrywce Danjiela Koncilji doprowadzili do wyrównania 6:6 Jakub Kochanowski punktował w kontrze 7:10, Resovia dobrze grała na obu skrzydłach. Luka Marovt odpowiedział skuteczną grą, ale Resovia utrzymywała bezpieczne prowadzenie 15:19. Blok na Boyer oraz autowe zagranie DeFalco zmniejszyły straty 17:19, ale francuski atakujący szybko zrehabilitował się asem 23:19. Ostatni punkt w tym meczu zdobył atakiem ze środka Kłos 21:25

Resovia odniosła pierwsze zwycięstwo w drugim spotkaniu tegorocznej edycji Ligi MIstrzów. W pierwszym spotkaniu na własnej hali uległa francuskiemu Tours VB 1:3. Rzeszowianie obecnie zajmują 3 miejsce w Grupie B.

ACH Volley Lublana – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 23:25, 21:25)

ACH Volley: Najdić, Sen, Koncilja, Gjoorgiew, Pokersnik, Videcnik, Kovacić (L); Marvot, Sesek.

Asseco Resovia: Kędzierski, Kłos, DeFalco, Boyer, Cebulj, Kochanowski, Zatorski (L); Bucki, Staszewski, Drzyzga, Louati.