sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu „Klasyka bez granic”, już w maju w Farze z orkiestrą oraz śpiewem podopiecznych Centrum Sztuki Wokalnej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To będzie z pewnością wyjątkowy koncert, na który już teraz zapraszamy. Pod naszym patronatem, odbędzie się pierwszy, z całego cyklu takich imprez, koncert zainicjowany przez dr Annę Czenczek – na co dzień sprawującą pieczę nad Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, ucząc młodych ludzi śpiewu, a także organizując różne festiwale. Cały cykl takich wydarzeń ma swoją nazwę „Klasyka bez granic”.

  Będzie można już w najbliższym terminie – w poniedziałek, 27 maja o godzinie 19:30 wybrać się na pierwszy z całej serii takich występów do Kościoła Farny pw. Św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie, tuż przy najpopularniejszym rzeszowskim deptaku, obok ulicy 3 Maja. Wszyscy zgromadzeni usłyszą największe dzieła muzyki klasycznej. A wystąpią do tego Zespół Kameralny Filharmonii Podkarpackiej, w towarzystwie artystów z Centrum Sztuki Wokalnej, zaproszone do tego projektu dzieci oraz młodzież z Podkarpacia, wyłonione podczas castingu. Przypominamy, że udział w tym koncercie jest darmowy – każdy może przyjść bez odbierania żadnych wejściówek czy innych biletów.

  Dodajemy, że koncerty „Klasyka bez granic” odbędą się w kilku podkarpackich kościołach. Kolejne takie wydarzenia muzyczne zaplanowane są na niedzielę, 28 lipca, o godzinie 18:00, w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie (Jubileusz 75-lecia istnienia parafii) oraz 12 sierpnia, o godzinie 19:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku.

  „Umiejscowienie koncertów w najbardziej reprezentacyjnych obiektach sakralnych na Podkarpaciu, znacząco podniesie rangę przedsięwzięcia i zapewni szczególny odbiór utworów klasycznych, a także promocję zabytkowych miejsc w regionie.”

  Jeśli chodzi o to, co usłyszymy będą to największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Lascia ch’io pianga”, „Pamiętam ciche, jasne dnie”, „Grzeszni, senni, zapomniani” oraz autorskie utwory specjalnie napisane i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spiritus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek. Wszystko to układa się w jedną całość – opowieść muzyczną połączą teksty i melodie zarówno te stare, które swoją historią sięgają setki lat razem z utworami tymi bardziej współczesnymi.

  Kto wystąpi podczas koncertu?

  Zaśpiewa oczywiście sama Anna Czenczek, w towarzystwie orkiestry, w aranżacji Tomasza Filipczaka. Zagra kwintet smyczkowy ARSO Ensemble w składzie: Robert Naściszewski – skrzypce, Orest Telwach – skrzypce, Piotr Gajda – altówka, Anna Naściszewska – wiolonczela,  Sławomir Ujek – kontrabas. A jeśli chodzi o solistów, którzy zaśpiewają, będą to: Brygida Bartnik, Filip Ciaś, Zuzanna Czuchra, Magdalena Daszykowska, Marcelina Jakubiec, Karina Janik, Maria Jarosz, Izabela Kochman, Gabriela Kocój, Karolina Kołodziej, Julia Kościńska, Krzysztof Kosior, Martyna Król, Ewa Machała, Anna Malawska, Aleksandra Małek, Amelia Rudnicka, Klaudia Szum, Solomia Zhekalo oraz dzieci i młodzież wyłonione w castingu.

  Ten niezwykły koncert poprowadzą Izabela Fac oraz Łukasz Świder. Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego. Jeszcze raz, serdecznie zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com