piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Zespół z Rzeszowa – T-8 wytańczył medale na konkursie – 27. International Open Poland w Rawie Mazowieckiej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Open Poland to jedna z najstarszych imprez, podczas której tancerze oraz tancerki z całej Polski prezentują podczas konkursu taniec nowoczesny. W tym roku wypada 27. edycja tego tanecznego wydarzenia, które odbyło się w Rawie Mazowieckiej. To miejsce, które leży w województwie łódzkim. Finałowa gala imprezy odbyła się w miniony, sobotni wieczór 18 listopada. Podczas jej trwania na scenie zaprezentowały się najlepsze formacje taneczne – w różnym wieku – zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze. Impreza zrzeszyła ogromną liczbę tancerzy, którzy walczyli o nagrody, miejsca na podium oraz oczywiście medale i dyplomy, a także statuetki.

  Tą sobotnią galę poprowadziła Iwona Pavlović: tancerka, międzynarodowy sędzia taneczny oraz gwiazda telewizyjna, siędzia popularnego programu z gwiazdami – „Dancing with the stars”. Tancerze walczyli także o wysoką nagrodę pieniężną, w wysokości 10 tysięcy złotych.

  Podczas właśnie tych rozgrywek tanecznych, to zespół z Rzeszowa – T-8 stanął na podium, godnie reprezentując nasz region. I tak pierwsze miejsce w kategorii do lat 17, wywalczyła gruba B, prezentując choreografię pt. „Nożycoręki”. Z kolei w innej kategorii – od 8 do 12 lat, drugie miejsce wywalczyła grupa C, tańcząc choreografię pod nazwą „Pocztówka z Meksyku”. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy sukcesu zespołowi, który kształci się w Rzeszowie, przy Młodzieżowym Domu Kultury. Do tego główna nagroda i 10 tysięcy złotych powędrowała także do rzeszowskiego zespołu – T-8.

  Poznaj zespół T-8!

  Początki zespołu sięgają roku 1989, kiedy to w Szkole Podstawowej Nr 8 w Rzeszowie pod opieką nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury rozpoczynają edukację taneczną grupy dzieci, tworząc tzw. klasy taneczne. Nazwa “Tańcząca Ósemka” pochodzi od numeru szkoły podstawowej, przy której powstał zespół. Początkowo, młode tancerki intensywnie szkoliły się, nim trafiły do grupy reprezentacyjnej. Obecnie, grupa występuje na wielu zawodach, konkursach, festiwalach nie tylko w naszym regionie, ale też w całej Polsce oraz na świecie, zdobywając i zajmujac wysokie miejsca. Ale również bycie członkiem zespołu to dla tancerek wspaniała przygoda. To tutaj rozwijają swoje umiejętności, a podczas różnych wyjazdów, przeżywają prawdziwą przygodę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com