piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Fit Kid w Hiszpanii, na którym zawalczyły o medale także Polki, z Rzeszowa. Jak poszło dziewczynom?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami 19. Mistrzostwa Europy w kategorii „fit kid” w mieście – Alicante, w Hiszpanii, we wschodniej części kraju, w bardzo malowniczej okolicy, położonej nad kąpieliskiem Costa Blanca. Podczas tych mistrzostw, w organizowanym konkursie wystąpiły również Polki, a dokładniej tancerki pochodzące z naszego regionu, z Podkarpacia, należące do Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół. Mimo, że dziewczyny bardzo się starały, tym razem nie stanęły na podium, ale zajęły i tak bardzo wysokie miejsca.

  Tancerkom, gimnastyczkom i akrobatkom gratulujemy wspaniałych występów oraz tego, że mogły godnie reprezentować nasz kraj, tym samym stolicę Rzeszowa oraz samo nasze miasto. Następne takie mistrzostwa odbędą się za rok, w Bułgarii, a dziewczyny już teraz zapowiadają, że będą bardzo ciężko ćwiczyć i trenować pod okiem instruktorów, by tam wystąpić i kto wie, może wtedy stanąć na podium i otrzymać medale?

  Kto zajął jakie miejsce, podczas mistrzostw?

  Amelia Traciak razem a Aleksandrą Drabicką zajęły czwarte miejsce, Weronika Pastuła – piąte miejsce, szóste z kolei miejsce należało się Hannie Doloto. Czwarte miejsce, w innej kategorii zajęła także Lena Wiater, a piąte – Wladysława Frolova.

  Warto dodać, że dyscyplina sportowa, w której startowały dziewczyny to Fit Kid, czyli nowoczesna, wszechstronna kategoria, będąca kombinacją form gimnastycznych (gimnastyki sportowej, akrobatycznej i artystycznej), elementów show, tańca oraz ekspresji ruchowej.

  Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, działa w Rzeszowie razem z Fit Kids Academy, a instruktorem dziewczyn jest Grzegorz Bielec. Są to dwa kluby oraz stowarzyszenia sportowe, działające na Podkarpaciu. Drużyna sportowa składa się głównie z akrobatek oraz gimnastyczek, które zdobyły do tej pory wiele nagród na różnych konkursach oraz zawodach nie tylko w całej Polsce, ale też za granicą.

  Tym razem, choreografie na mistrzostwa do Hiszpanii, przygotowały Oliwia Rejment i Paulina Maternia. Dziewczyny trenowały pod okiem dwóch trenerów – oprócz Grzegorza Bielca był to także Serioza Koczarian.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com