piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Zakończyła się przebudowa ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przeprowadzono przebudowę fragmentu ulicy Wyspiańskiego między dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki a już wcześniej zmodernizowanym odcinkiem prowadzącym w kierunku ulicy Strzelniczej.

  W ramach tego przedsięwzięcia poszerzono jezdnię do 6 metrów, co umożliwiło pomieszczenie dwóch pasów ruchu. Wcześniej droga na tym fragmencie miała szerokość od 4 do 4,5 metra, co stwarzało trudności w płynności ruchu pojazdów.

  Wzdłuż ulicy wybudowano chodnik, a nowa kanalizacja deszczowa przejęła odprowadzanie wód opadowych z rowów. Dodatkowo zainstalowano oświetlenie. Kluczowym i kosztownym elementem inwestycji było także wymienienie gruntu o niewystarczającej nośności w tym obszarze.

  Dodatkowo, na odcinku od istniejącej ścieżki w Parku Niezapominajki w kierunku skrzyżowania z ulicą Pleśniarowicza, powstał nowy chodnik. Budowa została już zakończona, a obecnie trwają prace porządkowe. W najbliższym czasie planowane jest przeprowadzenie odbioru, po którym inwestycja zostanie udostępniona mieszkańcom. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 1,7 miliona złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com