środa, 17 lipca, 2024
+

  Liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Trzeciej Drogi odwiedzili Tarnobrzeg

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek, 6 października, do Tarnobrzega przyjechał lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Ta wizyta stanowiła element trasy wyborczej Trzeciej Drogi na Podkarpaciu. Lider Ludowców złożył obietnicę swoim zwolennikom, zapewniając ich, że politycy z koalicji PSL i Polski 2050 będą szanować każdego wyborcę.

  Na samym początku spotkania z przedstawicielami mediów, przywitano nie tylko Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale także innych ważnych uczestników konferencji. Na liście znaleźli się m.in. Adam Dziedzic, przewodniczący podkarpackich struktur Ludowców, Paweł Bartoszek, kandydat do Senatu, Jan Tarapata, radny Sejmiku Podkarpackiego, oraz inni aktywni działacze z PSL i Polski 2050. Zwrócono uwagę na kluczową rolę lokalnego przemysłu w powiecie tarnobrzeskim. Jednakże, jak podkreślił Leszek Surdy, aby ten przemysł mógł rozwijać się w pełni, konieczna jest nowoczesna infrastruktura oraz odpowiednia sieć, która umożliwi sprawną logistykę surowców.

  Przyjechałem tu wspierać fantastyczny zespół ludzi. Ci ludzie są gwarancją dobrych rządów, bo są oni blisko ludzi. Na swoim banerze napisałem: „Jestem stąd”. I to samo można napisać na banerze każdego z nas. U nas nie ma spadochroniarzy!

  Powiedział też, że program Trzeciej Drogi był konsultowany i tworzony wyłącznie przez specjalistów, w tym przez samorządowców, lekarzy oraz nauczycieli.

  Jesteśmy na scenie politycznej około 130 lat. To sprawia, że wiemy co się dzieje w Polsce. Mamy wybór. A ja proszę o jedno: głosujmy kandydatów Trzeciej Drogi – ludzi sprawdzonych i doświadczonych. To jest nasza siła! To jest Trzecia Droga i to jest nasza siła!

  Adam Dziedzic lider Polskiego Stronnictwa Ludowego na Podkarpaciu

  Niezwykle ważnym elementem w realizacji wizji rozwoju Ziemi Tarnobrzeskiej są uczniowie miejscowych szkół zawodowych. To właśnie oni będą mieli okazję znaleźć pracę szybko po ukończeniu nauki i aktywnie przyczynić się do rozwoju naszej „Małej Ojczyzny”. Lider PSL podkreślił również, że priorytetem Trzeciej Drogi i koalicji jest odbudowa wspólnoty społecznej oraz skoncentrowanie się na ogólnym bezpieczeństwie. W swoim wystąpieniu Władysław Kosiniak-Kamysz wspomniał także o problemie nieodblokowanych funduszy z KPO, które są kluczowe dla stabilności Polski i realizacji istotnych projektów inwestycyjnych. Dodatkowo, zaznaczył, że ta kwestia ma również znaczenie dla pozycji Polski w Europie, sugerując, że powinniśmy zajmować miejsce Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, a nie tylko siedzieć na bocznej ławce.

  fot. PSL Podkarpackie

  To zaszczyt być w drużynie, zaprezentowanej przez Leszka Surdego, z Adamem Dziedzicem na czele. Jesteśmy silną i zwartą drużyną. Widać siłę i determinację. To, co zostało właśnie powiedziane to credo tego, co chcemy zrobić. Uczciwości, przyzwoitość i dialog społeczny – jeśli nadamy tym słowom sens, to mogą one wiele!

  Władysław Kosiniak – Kamysz, przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego

  W trakcie swojego wystąpienia lider PSL zobowiązał się do kontynuacji inwestycji w dziedzinie obronności, jednocześnie wspierając rodzimy przemysł zbrojeniowy. Co więcej, wielokrotnie podkreślał konieczność odbudowy wspólnoty narodowej i szczególnie zachęcał kobiety do udziału w wyborach. Zdawał sobie sprawę, że wiele z nich może obawiać się głosowania z powodu obaw o własne bezpieczeństwo, dlatego zadeklarował stanowcze przeciwdziałanie przemocy oraz dążenie do zapewnienia łatwego dostępu do opieki ginekologicznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com