sobota, 30 września, 2023
+

  Dzięki przedłużeniu ulicy Wołyńskiej powstanie nowy dojazd do osiedla Franciszka Kotuli

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozpoczęła się budowa przedłużenia ulicy Wołyńskiej w kierunku ulicy Słoneczny Stok w Rzeszowie na osiedlu Franciszka Kotuli. Do jesieni przyszłego roku zostanie stworzony łącznik, który znacznie ułatwi komunikację. Firma Strabag, odpowiedzialna za realizację tego projektu, jest już na placu budowy.

  Osiedle im. Franciszka Kotuli to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic w Rzeszowie. Wzrost liczby mieszkańców przyczynia się do zwiększonego ruchu w tym obszarze. W związku z tym władze miasta wprowadzają kilka inwestycji drogowych, mających usprawnić komunikację między osiedlem a centrum Rzeszowa. Jednym z najnowszych projektów, który właśnie rozpoczyna się, jest budowa połączenia między ulicą Wołyńską a ulicą Słoneczny Stok.

  Planowana droga będzie miała 700 metrów długości i siedem metrów szerokości, a w jej ramach przewidziana jest budowa chodników oraz ścieżki rowerowej. Dodatkowo, w ramach projektu, zostanie zainstalowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zbiornik retencyjny. Cały ten projekt szacowany jest na ponad 14,5 miliona złotych, a wykonawcą będzie firma Strabag.

  Duża część prac do wykonania to roboty podziemne, m.in. budowa kanalizacji i zbiornika retencyjnego. Na wykonanie wszystkich robót mamy 16 miesięcy.

  Marcin Michalewicz, dyrektor rzeszowskiego oddziału firmy Strabag

  Droga ma zostać ukończona do jesieni przyszłego roku. W kolejnym etapie zostanie przedłużona od ulicy Słoneczny Stok do ulicy Potokowej. Równolegle, obok tej inwestycji, trwa budowa nowej jezdni łączącej ulice Błogosławionej Karoliny z ulicą Czudecką i Dynowską. Na ulicy Wyspiańskiego, w okolicach stacji paliw i hipermarketu Bi1, trwają prace nad jej poszerzeniem. W przyszłości planowane są także inne zadania drogowe, takie jak połączenie ulicy Wyspiańskiego z ulicą Wołyńską oraz nowy układ komunikacyjny pomiędzy ulicami Pańską i Dębicką.

  Co do samej budowy przedłużenia ulicy Wołyńskiej, pierwszy etap obejmuje budowę odcinka ulicy Wołyńskiej o długości 0,4 km oraz ulicy Słoneczny Stok o długości 0,3 km, co łącznie daje 0,7 km. W ramach tego etapu przewiduje się budowę jezdni o szerokości 7 m, chodników o zmiennych szerokościach od 1,5 do 2,0 m, ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, a także przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej oraz budowę kanału technologicznego.

  Mamy kolejną dobrą wiadomość dla mieszkańców, następna ważna inwestycja drogowa rusza w mieście. W tym rejonie budownictwo mieszkaniowe idzie intensywnie naprzód, a co się z tym wiąże, potrzeby komunikacyjne są coraz większe. Nowa droga obsłuży okoliczne budynki, przy okazji rozładowując nieco ruch w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny.  Będzie dzięki niej wygodniej, ale także bezpieczniej, bo wybudujemy ją z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Dodatkowo, w ramach pierwszego etapu, przewidziana jest kanalizacja deszczowa na pozostałych odcinkach dróg w ramach drugiego etapu, czyli na ulicy Wołyńskiej i ulicy Potokowej, wraz z budową zbiornika retencyjnego na ulicy Potokowej. Istniejąca infrastruktura techniczna na ulicy Potokowej również zostanie przebudowana. Plan obejmuje dwa etapy, łącznie dając kontynuację ulicy Wołyńskiej do ulicy Potokowej o łącznej długości 940 m, ulicę Słoneczny Stok o długości 295 m i ulicę Potokową o długości 343 m.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com