czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Konkurs Klasa z Drewna zwycięski dla Szkoły w Zarzeczu. Wiceminister Warchoł i Lasy Państwowe wspierają młodzież

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Klasa z Drewna to program stworzony przez Lasy Państwowe, który ma na celu edukację szkolną. W ramach tego projektu powstają wiaty edukacyjne, innowacyjne ścieżki dydaktyczne oraz tablice informacyjne, promujące nie tylko bogactwo polskich lasów, ale także ich historię i lokalne tradycje.

  Program „Klasa z Drewna” stanowi inicjatywę Lasów Państwowych, która ma na celu promowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, oraz podkreślenie istotnego znaczenia lasów w naszym otoczeniu.

  Szkoła Podstawowa w Zarzeczu, jako jedna z 11 szkół na Podkarpaciu, została uhonorowana dofinansowaniem w wysokości 100 tysięcy złotych. Całkowita suma dofinansowania na terenie Podkarpacia wyniosła ponad 1 milion złotych. Jest to znaczący wkład w rozwijanie edukacji ekologicznej i promowanie zrównoważonego wykorzystania drewna w regionie.

  Konkurs Klasa z drewna promuje z jednej strony drewno jako ekologiczny surowiec. Z drugiej strony propaguje lasy. Jesteśmy w Zarzeczu gdzie przygotowano projekt z drewna. Gratulacje dla szkoły, za udział w konkursie, w którym wzięło udział 106 szkół z całej Polski. Budżet całego konkursu to 10 milionów złotych. Na Podkarpaciu został przeznaczony milion złotych, które przekazano dla 11 szkół.

  Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości

  Dla Lasów Państwowych, program ten stanowi narzędzie do propagowania zrównoważonego korzystania z drewna i rozwoju leśnictwa. Jednocześnie, dla uczniów, jest to fascynująca lekcja przyrody i praktyczne przygotowanie terenu szkolnego do prowadzenia zajęć edukacyjnych, wykorzystując drewniane elementy takie jak ławki, tablice dydaktyczne czy wiaty przyszkolne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com