środa, 17 lipca, 2024
+

  Na ulicach Rzeszowa trwa modernizacja przystanków autobusowych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie będzie trwać do końca tego roku. W ramach prac planowana jest wymiana wiat oraz remont nawierzchni zatoczek.

  Od 2018 roku kontynuowana jest stopniowa modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie. W pierwszych dwóch etapach udało się zaktualizować 176 przystanków, a trzeci etap obejmował wymianę 55 wiat. Prace prowadzono w różnych częściach miasta, w tym na ulicach Krakowskiej, Kilara, Kopisto, Lubeskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej i Rejtana.

  Obecnie realizowany jest czwarty etap, który objęwa modernizację 77 przystanków. Cały projekt ma wartość 16,8 miliona złotych i jest współfinansowany przez Unię Europejską.

  Głównym celem tych działań jest przekształcenie zatok autobusowych tak, aby uczynić podróżowanie komunikacją miejską bardziej dostępnym, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami. Nowe wiaty są zgodne z projektem stosowanym w poprzednich etapach modernizacji. Ich konstrukcja jest lakierowana na szaro i pomarańczowo, a każdy przystanek będzie wyposażony w podświetlany rozkład jazdy oraz oświetlenie wewnętrzne, które zostanie uruchomione automatycznie po wejściu pasażera. Dla zasilania w energię elektryczną zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne, które staną się częścią wiat. Ponadto, planuje się wymianę krawężników na te wklęsłe oraz wyposażenie peronów w kostkę integracyjną, aby ułatwić podróż osobom niepełnosprawnym i z ograniczeniami ruchowymi.

  Lista przystanków do zmodernizowania obejmuje wiele lokalizacji, w tym ulice Budziwojską, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycową, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłową, Sanocką, Sikorskiego, Staromiejską, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda oraz Żółkiewskiego. Dodatkowo, w 21 miejscach, gdzie nie można zamontować dużych wiat, pojawią się pylony z gablotami na rozkład jazdy. Prace modernizacyjne zostały już zakończone w niektórych lokalizacjach, jednak trwają na przykład przy przystanku przy ulicy Wiktora.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com