sobota, 30 września, 2023
+

  Kasia potrzebuje uzbierać w sumie 400 tys. zł na drogą operację, by wstać z wózka inwalidzkiego i móc chodzić!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kasia Oberc ma obecnie 15 lat i pochodzi z okolic Krosna. U tej na co dzień uśmiechniętej nastolatki wykryto już od chwili narodzin wiele problemów oraz kłopotów ze zdrowiem. Największym marzeniem Kasi na chwilę obecną jest stanąć na nogach o własnych siłach oraz móc się samodzielnie poruszać bez wózka inwalidzkiego. Dziewczynka przeszła od początku narodzin bardzo wiele. Dzięki naszemu wsparciu i wpłacaniu pieniędzy na konto Kasi, kiedy uzbiera się odpowiednia suma, czyli w sumie 400 tys. zł – Kasia przejdzie bardzo drogą i kosztowną operację, dzięki której miejmy nadzieję i – jak zapowiadają lekarze – stanie na nogi! Spełnijmy zatem największe jej marzenie, o tym by móc chodzić. Wpłaćmy na konto Kasi pieniądze – wchodząc pod link – https://www.siepomaga.pl/en/katarzyna-oberc.

  U nastolatki wykryto do tego momentu wiele różnych schorzeń i chorób, z którymi na co dzień się zmaga i które sprawiają jej wiele trudności. Wykryto u niej – rozszczep kręgosłupa, pogłębioną lordozę lędźwiową, zastarzałe zwichnięcie stawu biodrowego prawego, zakotwiczony rdzeń kręgowy. To nazwane fachowo choroby, na które dziewczynka cierpi. Zbierane pieniądze na zorganizowanej, powstałej zbiórce przeznaczone zostaną w całości na operację oraz rehabilitację Kasi.

  Jaką historię ma dziewczynka?

  Kasia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem wewnętrznym. Gdy miała 6 miesięcy, przeszła endoskopowy zabieg mózgu, aby wodogłowie się nie rozwijało. Operacja na szczęście się powiodła i główka dziewczynki jest dzisiaj w normalnych rozmiarach. Kasia dosyć szybko od momentu narodzin zaczęła mówić. Poruszała się w pozycji czworacznej, stała w ortezach, zaczynała stawiać pierwsze kroki. Niestety, ale rozwinęła się u niej dysplazja stawu biodrowego w prawej nodze. Dziś walczy z całych sił, aby mogła stanąć na nogi. Jest ciągle rehabilitowana, ale niestety to ciągle za mało!

  Obecnie w związku ze zwichnięciem stawu biodrowego Kasia bardzo cierpi. Każda pozycja sprawia jej ogromny ból, przez który nie może nawet przespać nocy. Porusza się teraz na wózku inwalidzkim. Konieczna jest operacja stawu biodrowego, osteotomia i osteoplastyka kości udowej oraz wiele skomplikowanych działań, aby pozbyć się bólu.

  Operacja ta ulży jej w cierpieniu, ale też da nadzieję na powrót do poprzedniego stanu. Operacja ma się odbyć w Warszawie w Paley European Institut. Koszt zabiegu wraz z rehabilitacją 3-miesięczną, pobytem w Warszawie i zakupem ortez wynosi około 400.000 zł!

  Kasia pomimo swojej choroby jest dziewczynką uśmiechniętą i pogodną. Jej marzeniem jest stanąć na nogi. Marzenie uda się spełnić z pomocą ludzi o wielkich sercach. Rodzina Kasi zwraca się do wszystkich o pomoc w zbiórce pieniędzy na ten szczytny cel, ponieważ sami nie są w stanie pokryć takiego wydatku. Rodzice wierzą, że z pomocą wielu ludzi stanie się to możliwe!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com