środa, 17 lipca, 2024
+

  Akcja poszukiwawcza na zbiorniku wodnym w Rudnej Małej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  O godzinie 16:23 w czwartek, 24 sierpnia, w OSP w Rudnej Małej uruchomiono syrenę. Strażacy otrzymali informację od dyżurnego o konieczności udania się na niestrzeżony zbiornik wodny w kierunku osiedla Rogoźnica w Głogowie Małopolskim.

  Zgłaszający podróżujący tą drogą zauważył ręce ponad wodą. Zastęp z JRG 3 z Rzeszowa prowadził rozpoznanie na miejscu. Strażacy z Rudnej Małej mieli za zadanie pomóc w zniesieniu pontonu oraz sprzętu ze stromego zbocza. Później podzielono się na grupy, aby przeszukać brzegi. Po około godzinie dołączyła specjalistyczna grupa z sonarem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Pomogliśmy im z rozłożeniem sprzętu, a z biegiem czasu oświetleniem terenu w ciemności.

  fot. OSP Rudna Mała

  Przeszukano cały zbiornik, ale nie znaleziono żadnych śladów wskazujących na obecność osoby pod wodą. Po 6 godzinach zakończono działania.

  Zaangażowane siły i środki:

  329[R]62 GBARt Renault – OSP Rudna Mała; 323[R]21 GBARt – JRG 3 Rzeszów; 300[R]84 SLKw + 322-Ł3 – JRG 2 Rzeszów; 361[R]90 SLOp + 36-Ł2 – JRG Przemyśl; 300[R]90 SLOp – KM PSP w Rzeszowie Policja

  fot. OSP Rudna Mała
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com