środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” zaprasza dzisiaj do wieczora na MOTO PCN, czyli wydarzenie przeznaczone dla fanów motoryzacji i nauki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj od południa do wieczora odbędzie się niezwykłe wydarzenie motoryzacyjno-naukowe pod nazwą MOTO PCN w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” przy ulicy Jasionka 952a. Impreza zaplanowana jest w godzinach od 12:00 do 19:00. PCN serdecznie zaprasza szczególnie pasjonatów motoryzacji oraz nauki do wzięcia udziału w wydarzeniu.

  Program wydarzeń zapowiada się bardzo interesująco i bogato. Oto, co będzie się działo:

  Na parkingu PCN „Łukasiewicz” całkowicie za darmo w godzinach od 12:00 do 19:00 będzie można obejrzeć prezentację pojazdu Bolid (jazdę pokazową) należącego do Politechniki Rzeszowskiej. Najnowsza konstrukcja PRz Racing to wynik niezliczonych godzin pracy 120 studentów z Politechniki Rzeszowskiej. Bolid PMT-05 posiada najbardziej zaawansowany pakiet aerodynamiczny, dzięki czemu jest najbardziej konkurencyjną i najszybszą konstrukcją z dotychczasowych. Ponadto, na miejscu dostępne będą stoiska informacyjne oraz możliwość testowania pojazdów elektrycznych od takich marek jak Mercedes, BMW, Skoda i Electricall.

  Na parkingu G2A Arena – naprzeciwko budynku PCN, podobnie, za darmo w godzinach od 12:00 do 13:15 odbędzie się XXIV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych, podczas którego będzie można zobaczyć całą ekspozycję zabytkowych pojazdów.

  W Strefie Wewnętrznej PCN „Łukasiewicz” tak samo bezpłatnie w godzinach od 13:00 do 18:00 instruktorzy pracowni PCN zaprezentują niesamowite pokazy naukowe. To doskonała okazja, by  zgłębić tajniki nauki i dowiedzieć się przy tym czegoś nowego. To też znakomita możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat rozwoju technologii z pojazdami. Od godziny 17:00 do 18:30 dostępna będzie również Sofa Naukowa, czyli rozmowy z ekspertami o przyszłości motoryzacji.

  W Strefie Ekspozycji Wewnętrznej PCN „Łukasiewicz” (wstęp płatny) każdy zanurzy się w fascynującym świecie nauki. W godzinach 12:00 – 19:00 wszyscy będą mieli wspaniałą możliwość zwiedzenia wystawy pod tytułem: „Lotnictwo”, „Żyję” oraz „Przyroda”, razem z grą terenową. Do tego będzie można zobaczyć razem z przewodnikiem samolot AN-2. Będą też pokazy filmów naukowych w Sali AV. A na wszystkich czekać będą warsztaty w pracowniach: biologia i ekologia, chemia, fizyka, fablab, robotyka.

  Do tego na wszystkich czekać będą atrakcje dodatkowe. Poza głównymi wydarzeniami, będzie wspaniała możliwość kupienia czegoś w sklepiku z pamiątkami. Do tego będzie również dostępna GastroStrefa przed budynkiem PCN, gdzie będą rozstawione food trucki, stoisko z lodami. Będzie to także wspaniałe miejsce wypoczynku.

  Warto dodać, że wszystkie wydarzenia, oprócz Strefy Ekspozycji Wewnętrznej PCN „Łukasiewicz” są całkowicie darmowe. Organizatorzy obiecują wiele atrakcji i niespodzianek dla uczestników tego niezapomnianego wydarzenia. Przybywajcie licznie i cieszcie się motoryzacją i nauką razem na MOTO PCN!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com